Lütfen Yardımcı Olun. Sklımda Çok Soru Var

Merhaba arkadaşlsr daha bu platformda yeniyim ve bir köpek sahiplenmek istiyorum fakat bir kaç soru sorucam sizlere şimdi arkadaşlar ben ilk kez köpek alıcam ben bir köprk hastasıyım 5-6 yıldır köpeklere düşkünlüğüm var fakat istediğim cins golden ama goldenların bakımı ile hiç bir fikrim yok ailemde köpek seven bir aile aprtman dairesinde bakıcam için eğtimli bir köpek istiyorum bir kardeşim olduğu için golden bana mantıklı bir seçim gibi geliyo golden sahiplerine soruyorum eğer bir golden bakmaya kalksam ne gibi masrafları var ve aşıları devlet ücretsiz yapıyomuş galiba arkadaşlar lütfen yardımcı olun bir köpeğe bir hayat arkadaşına ihtiyacım var

4 CEVAP

tubanur

Bir hayat arkadaşına ihtiyaç duyuyorsunuz ve çoğu kişinin ortak fikri olarak golden insana olan uyumuyla akla gelen ilk cins, bunu anlıyorum. Fakat bundan önce bulunduğunuz şehrin barınağını bir ziyaret edin derim. Oradan bir yavru evlat edinirseniz size olan bağlılığı iyi de bir eğitimle göz yaşartır.
İlla golden cins bir köpek istiyorsanız kırmalar da dahil olmak üzere barınaklarda zamanında çok tercih edilip heves alınınca haysiyetsiz insanlar tarafından sokağa atılmış yüzlerce golden mevcut.
Bakım olarak ise biliyorsunuz ki goldenlar fazla tüylü dostlarımız. Düzenli olarak her gün taramanız ve uygun mamayı bulmanız lazım. Bir de oldukça hassas oluyorlar. Bu hassasiyet yüzündende sıklıkla hastalanabiliyorlar. Bu tür süreçleri geçiştirmeyip mutlaka veteriner hekime gitmeniz gerekir.
Ve unutmadan; kedi/köpek olmak üzere cins ayırmaksınız herhangi bir canı sahiplenmeniz masraf demektir. Kaliteli bir yaşam ve sevgi sunmak zorundasınız dostunuza. Eğer maddi durumunuz bunu kaldırabilecek durumdaysa sahiplenin ki, hayvan daha sonradan başka birine verilmek durumunda kalmasın. Ortalama 10 yıl olan ömürlerinde mutlu olmak en büyük hakları.

Teşşekür ederim.

milodelisi

tubanur'a katılıyorum her konuda. Bana sorarsanız cins ayrımı yapmayın. Her köpek özeldir ve kendine özel huyları vardır. Normal bir köpek ortalama 10 yıl, aç sokak köpekleri en FAZLA 2 yıl çok iyi,sağlıklı ve kaliteli mamayla beslenen köpek ortalama 15 ve artı sene yaşarlar. Sahiplenmeden önce kendinize bunları sorun?
Benimle geçireceği bu senelerde ondan sıkılacak mıyım?
Herhangi bir hastalığa yakalanırsa gereken her şeyi yapabilecek miyim(maddi-manevi)?
Onu bu kısacık hayatının her anında sevecek ve kollayacak mıyım?
Soruları kendinize sorun lütfen ilk başta. Sokağımızda muhteşem siyah bir Labrador oğlumuz var. İsterseniz sahiplendirebiliriz. Kaç yıldır sokakta ve sıcak bir yuva hak ediyor. İlgilenirseniz lütfen mesaj atın bütün ayrıntılarını ve fotoraflarını atarım:)

milodelisi

tubanur'a katılıyorum her konuda. Bana sorarsanız cins ayrımı yapmayın. Her köpek özeldir ve kendine özel huyları vardır. Normal bir köpek ortalama 10 yıl, aç sokak köpekleri en FAZLA 2 yıl çok iyi,sağlıklı ve kaliteli mamayla beslenen köpek ortalama 15 ve artı sene yaşarlar. Sahiplenmeden önce kendinize bunları sorun?
Benimle geçireceği bu senelerde ondan sıkılacak mıyım?
Herhangi bir hastalığa yakalanırsa gereken her şeyi yapabilecek miyim(maddi-manevi)?
Onu bu kısacık hayatının her anında sevecek ve kollayacak mıyım?
Soruları kendinize sorun lütfen ilk başta. Sokağımızda muhteşem siyah bir Labrador oğlumuz var. İsterseniz sahiplendirebiliriz. Kaç yıldır sokakta ve sıcak bir yuva hak ediyor. İlgilenirseniz lütfen mesaj atın bütün ayrıntılarını ve fotoraflarını atarım:)