Hindistan Cevizi Yagi

Melike0nur

Kedim dislerini fircalatmiyor diye aldim. Elime alip disine surmeye calisiyorum ama kedimin biri hic yanasmiyor ellerimi kanatti hep. Simdi ben mamasina biraz sursem veya elimle yalatsam etkili olur mu ne yapacagimi bilmiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim

12 CEVAP

Gelyahron

Kemirme çubukları var, kedi naneli olanlar, bunlardan verin daha etkili olur

Melike0nur

Var zaten ondan. Sorun su ki kedimin dislerinde sararma basladi. veterinerimiz fircalama onerdi ama fircalatmiyor. Hindistan cevizi yagini kullaniyoruz o yuzdne. Diger iki kedimi fircaladim ama biri cok inat.

suleren

Maalesef sabır istiyor alıştırmak. Bi anda dişlerine dokunulmasına izin vermeyebilir, bu yüzden ara ara dişlerine dokunarak kediniz için bunu normalleştirmek lazım. İnternette aşamaları var bakabilirsiniz.
Bebekler için parmak diş fırçaları var onu da deneyebilirsiniz.

iremgunduz

severken yavaş yavaş ağzına dokunmaya başlayın zamanla alışır ama yine de hiç izin vermezse uykusundayken yapabilirsiniz

miyaavv

Ensesinden tutun öyle hızlıca fırçalayın.

srplzngl

fırçayla kullanılmadığı sürece diş macunları tartar oluşumunu engellemez.

srplzngl

diş macunları değil tabii ki hindistan cevizi yağı demek istedim :)

srplzngl

burada adımlarla anlatılmış

aşırı zor kediler için öncelikle kedi rahatken, yani uyuklarken ya da kendisini sevdirirken parmağınızı dişlerinin üzerinde yavaşça gezdirerek başlarsanız dişlerine dokunmanıza alışır. istikrarlı olmak lazım.

Melike0nur

Diger iki kedim izin veriyorda bu izin vermiyor.zaten asiri korkak bir kedi, bizden uzak durur hep.o yuzden fircalamak cok zor. Zamanla alisir umarim

Melike0nur

Tartar icin cubuk kullaniyoruz zaten. Ben hindistan cevizini dis etleri, curuk vs gibi hastaliklari onlemesi icin kullaniyorum

sforselin

Malt ya da vitamin macunu kullanıyorsanız alışma aşamasında diş macunu gibi sürebilirsiniz bence. Durumu iyi bi şeyle bağdaştırması için. Benimki daha küçük ve dişleri kaşındığı için seviyor bile fırçalamasını. Hafif ıslatıp fırçalıyorum o da yalamaya çalışıyor. Ödül maması ya da macunu falan veriyorum arkasından. Aromalı diş macunları da işe yarayabilir belki. Parmağa takılanlardan kullanıyorum bu arada. Hiç kötü tepki vermedi başta da.

Ozge00

Benimki de fircalatmiyor artik ne yapsam bilemedim.vet kendi temizlemeyi onerdi, bakalim. Solusyon tarzi seyler varmis belki veterinere danisarak o tarz bir seyler alabilirsiniz en azindan