Kedide Kaşıntı Ve Yara

Yilmzesr

Kedim sürekli ensesini kaşıyor ve kanatıyor. Bunun için defalarca veterinerlere başvurup çeşitli tedaviler aldık. Alerji olabileceği ihtimaline karşı tavuksuz ve düşük tahıllı mamaya geçtik. Fakat problem geçmiyor. Bir süre kaşımıyor yaraların kabukları dökülüyor fakat o bölgede tüylerde yeniden çıkmıyor. Bugün tekrar yeniden kaşıdı ve kanattı canı yanıyor ???? Tüy ve deri sağlığı veya alerji için kullanabileceğim mama önerisi olan var mıdır?

11 CEVAP

Gelyahron

Mantar olabilir mi ?

Baharpuffy

Hills in hassas ciltler için olan maması var onu kullanabilirsin ama farklı vet lerede sorabilirsen sor derim ben.

Yilmzesr

Mantar değil 3 ayrı veteriner kontrolünden geçti. Antibiyotik iğneler vurulduk, kremler denedik, başlık kullandık. Ne denesem olmuyor kendini kaşıyınca sanırım yaranın yanmasından kaynaklı olarak çok kötü oluyor kedi dayanamıyorum onu öyle görmeye. Araştırdım royal canin, proplan ve hillsin deri sağlığı için mamaları varmış karar verememiştim. Sanırım hilks ile başlayacağım yorumunuza teşekkür ederim. Krem olarak veya başka bi önerisi olan varsa çok memnun olurum

ik2008

Başka başka veterinerlere gidin ve danışın her veteriner birbirinden farklı şeyler söylüyorlar.Birde kaşıdığını görünce siz onun kadar sert bir şekilde değilde daha nazik kaşıyın böylece en azından yara yapamaz.Bu şekildede kontrol altına alamazsanız boyun hunisi takın

ik2008

Başka başka veterinerlere gidin ve danışın her veteriner birbirinden farklı şeyler söylüyorlar.Birde kaşıdığını görünce siz onun kadar sert bir şekilde değilde daha nazik kaşıyın böylece en azından yara yapamaz.Bu şekildede kontrol altına alamazsanız boyun hunisi takın

hermosaMia

Biz hills kullanıyoruz ve faydasını gördük öneririm

Ser77

Once batikon 30 dk sonra da dermotrosyd surun en az 1 ay deneyin bence mantar ve vetlerin anlamadigi bir konu maalesef...

Ser77

Kumas kedi yakaliklari var buster diye nette elizabeth kedileri deli eder strese sokar .

Yilmzesr

Bu arada yara oluşan yerlerde tekrar tüy çıkar mı? 7-8 aydır bu problemle mücadele ediyoruz ve tabi bölgede tüy olmayınca kaşındıkça yaralar daha da genişliyor gibi geliyor :(

Yilmzesr

Evet malesef haklısınız her veterinerin başka teşhisi ve başka önerisi oluyor çoğu zaman. Teşekkür ederim önerinize.

Yilmzesr

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Hills mama ve dermotrosyd temin ettim bugün. Umarım faydasını görürüz oğlumun yaraları iyileşir