Kedim Kumunu Yalıyor Ve Yiyor

ik2008

Schootish straite cinsi 6 aylık dişi kısırlaştırılmamış bir kedim var.Yatarken birden kalkıp kum kabına giriyor önce içine yatıp kendini yalıyor sonra ise üzerinde oturduğu kumu yalamaya ve yemeye başlıyor.Kucağıma alarak kum kabından çıkarıyorum.Birkaç gündür akşam üzerleri yiyor.Neden böyle kumunu yiyor bilemiyorum? Daha önce kedisi kumunu yemiş ve bundan vaz geçirmeyi başarmış olan kişiler varsa nasıl yaptıklarını anlatırlar ve bana yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.

6 CEVAP

Gelyahron

Vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı yaparlar genelde, veterinerinize danışarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz

ozlemalice

Benim kedim de 6 haftalık iken ilk bana geldiğinde kum yiyordu tıkıt tıkıt. Veterinere sorduğumda vitamin eksikliğindendir eğer birkaç gün daha yerse getirin vitamin verelim dedi. Ama sonra bıraktı bir daha gözlemlemedim. Birkaç gün daha gözlemmeyin ona göre yeniden götürün derim.

nsnci

Bi sağlık problemi yoksa meraktan yiyordur. Yediği zaman kızdığınızı belli edin, yine kum yemekten vazgeçmiyor ama anlıyor kızdığınızı.
(9 aylık kedim hala yiyor :s)

yusufsaygin2

Meraktan yediğini sanmıyorum. Daha bebekken koklamaları, yemeleri çok normal karşılanıyor fakat 6 aylık kediniz. Vitamin ve mineral değerlerine baktırmanız iyi olur.

ik2008

Önerileriniz için teşekkür ederim.Zaten dün öğleden beri hiç yemedi.Muhtemelen meraktan yapıyordu bir tadına baktı sonra bıraktı.

ik2008

Haklısınız ama bir süredir ber gün yaptığı birşeyi yapmıyor.Bilemiyorum neden yaptığını zaten vitamin ve mineral oranı yüksek yaş mama ve vitamin damlası alıp suyuna damlatmayı deneyeceğim