Kedim Hasta

2 aylık bir yavrum var, Ayla. Yaklaşık yirmi dakika önce 2 defa kustu. İshal de olmuş. Ayrıca kakasını yapmayı bitirdikten sonra arkasından jel kıvamında şeffaf bir sıvı akıyordu. Hala da akıyor. Eli ayağı buz gibi. Lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor? Şimdi uyuyor mırıl mırıl. Yemek yedirmeli miyim? Yoksa beklemeli miyim?

13 CEVAP

Linsenpai

Veterinere götürün

Poficann

Benim kedim de yavruyken bı ara kusuyordu kanlı ishali vardı endişelenmiştim, sonradan geçti ama siz hemen veterinere götürün acil bı durum olabilir

Yilmzesr

Kesinlikle beklememelisin özellikle eli ayağı buz gibiyse yavru kedilerde ateşin düşük olması tehlikeli bi durum. 2 aylık bir kedi bağışıklığı ve gücü düşüktür

arest1234

hic bir sey yapmayin direk veterinere goturun..

Baharpuffy

Kedinin göbeğinde şişlik falan var mı?ya da kakasında kan falan var mı?

Gelyahron

Sıcak kompres yapın patilerine, veterinere gidene kadar

Baharpuffy

Şişliği takip edin eğer karnı yine şişerse kedilerde fip hastalığı var ölümcüldür.Karında şişlik ishal kusma olur dikkat edin sabah ilk iş vet e gidin.Ama sizi korkutmayayım ileri değilde kurtarılır.Umarım değildir geçmiş olsun

Baharpuffy

Kedin nasıl oldu?

Ozge00

Veterinerinize danisin

Peki ne yapayım? Ütüyle bir kazağı hafifçe ısıtıp üstüne örtüyorum vücut ısısını korumak için. Olur mu?

Yilmzesr

Bulunduğun yerde acil veteriner var mı bilemiyorum bazı bölgelerde oluyor. Vücut ısısını koru ve mutlaka sıvı alımını destekle bebeğin az da olsa. Sabah ilk iş veteriner..

Hayır yok, araştırdım. Teşekkürler

Hayır kan yok ama gündüz hafif bir şişlik vardı, kusunca gitti.