Yavru Kediye Yaş Mama Verilir Mi?

ekin141

2-2.5 aylık kedime yaş mama vermeli miyim? Versem bi sorun yaratır mı?

9 CEVAP

ZehraBulutt

Vermezseniz sorun yaratır esas, sürekli kuru mama yiye yiye böbrek hastalıkları çıkıyor. Günaşırı veriyorum yaş mama, kuru mamayı da sorunsuz yiyorlar.

ZehraBulutt

Şu yaş mamayı öcü gibi göstermeyin artık ya. Verdiğiniz yaş mama miktarını kuru mamasından düşeceksiniz tabiki de, hayvanın önüne açık büfe koyarsanız yiye yiye koyun olur elbet. Öğünlü yemek verdiğiniz zaman kuru mama yememe durumu da olmaz çünkü acıkmış oluyorlar.

Gelyahron

Alışırsa kuru mama yemeyebilir, haftada bir iki kere yiyebilir problem olmaz

Poficann

sürekli vermemelisiniz ilerde yaş mamaya alışıp kuru mama yemiyorlar ve yaş mama fazla kilo aldırabiliyor.

iidyl

yaş mama 1-1.5 aydan sonraki her zaman diliminde önemlidir, haftada 1-2 paket vermelisiniz

yavrunun kuru mamadan alamadığı sıvı ve vitamin ihtiyacını karşılar ve çoğu kedi de bayılır yaş mamaya zaten

vermeyin diyen insandan uzak durun bi halt bilmiyordur o

sforselin

Sorun olmaz ama içeriğe dikkat edin. Doğru dürüst et içermeyip şeker dolu olanlarla kaliteli güzel yaş mamalar arasında aşırı fiyat farkı yok. Hatta daha pahalıya bile satılıyor bazıları.

elberp

Schesir, N&D, Naturea, Animonda Carny mamaları ülkemizde satılan en iyi yaş mamalardan. Fiyat olarak da indirimlerde yakalarsanız kalitesiz yaş mamalardan en fazla 1-2 lira pahalı oluyor. Aralarındaki fark ise dağlar kadar.

ekin141

veteriner gerek yok demişti ama kuru mamadan sıkıldığını fark ettiğim için sordum herkese çok teşekkürler

bbeyzvv

kuru mamaya geçiş tamamen sağlandıysa verebilirsiniz ama daha tam geçmediyseniz vermeyin