Ayrı Mama Sorunu

gatinha

Arkadaşlar yavru kedim yetişkin kedimin mamasından yemek istiyor onu daha çok seviyor. Kendi mamasını yemesini nasıl sağlayabilirim? Ara ara elimle besliyorum fakat çalışmaya başladığımda çocukları evde bırakacağım için bu kadar ilgilenme şansım olmayacak. Alıştırmak için ne yapabilirim yavru maması yemesinin onun için daha faydalı olacağını biliyorum.

3 CEVAP

Ayseenur10

Farklı markalar mi kullanıyorsunuz yavru ve anne için

sforselin

Öğünlü beslemeye geçebilirsiniz aslında. Ama yetişkin, yavrunun mamasını yemiyorsa yapılabilir bu. Yavrularda öğün sayısı fazla olduğu için. Ayrı odalarda mamalarını verip, 10 dakika sonra falan kaldırıyorsunuz. Sonra akşam da ikinci öğün aynı şekilde. Bu yetişkin kediler için tabii. Internetten bakarsınız yavru kedinin yaşına göre kaç öğün beslenmeli.

Poficann

Aynı saatlerde ayrı odalarda verebilirsiniz ve aynı markayı kullanmak daha uygun olur.