Köpeğim Kedime Saldırıyor

Wolter

1 ayı geçti hala alışamadı kedim sabit durunca bir sıkıntı yok hareket etmeye başlayınca kovalıyor ısırmaya çalışıyor ağızlık alıcaz ama kediyi de korkutuyor kedi pek umursamıyor onu sadece üzerince gelince tıslıyor şu an hala odamda kalıyor kedi ama dışarı da gezsin istiyorum odaya tıkılığ kaldı nasıl alıştırabilrim koku olayını denedik olamadı sırtına deydirdik o da işe yaramadı

13 CEVAP

iidyl

önce ayrı odalarda tutup yavaş yavaş eşyalarını ve bulundukları odayı yattıkları yatakları değiştirerek koku aşinalığını sağlamanız lazım, köpeğiniz saldırdığında olumlu veya olumsuz herhangi bi tepki vermeyin davranış bozukluğuna dönüşebilir çünkü belli ki sizi kıskandığı için yapıyor

ama koku alıştırma yoluyla bile %100 alışacaklar denemez bazen olmayınca olmuyor yıldızları barışmıyor

Wolter

Biraz zaman alıyor alışması şu an alıştıkları için yazıyorum bu yazıyı eve geldiğinde anlaşamıyorlardı hatta odessa bayağı saldırıyordu kokularına alışmaları için 2 hafta bekledik ama bir şey olamdı bu süre içerisinde kedinin patilerini sırtına değdirdik battaniyelerini değiştirdik ama işe yaramadı kedimizi odama hapsedmek zorunda kalmıştık çünkü kopeğimiz saldırıyordu sonrasında kedimizin maltını yemesi için ayağına sürdük fakat her yerine bulaştı banyo yaptırdık sonraki gün sanki hiç saldırmamış ve başından beri evdeymiş gibi davranmaya başladı köpeğimiz kediye karşı sanırım başka bir aileden geldiği ve farklı bir kokusu olduğu için kabullenememişti fakat yıkadıktan sonra birden kabullende kediyi yıkamak alışmalarındaki süreçte bir adım olabilir fakat yavru kediler için tehlikeli özellikle kış aylarında biz kedimizi yıkayıp iyice kuruttuğumuz ve de yaz ayında olduğumuz için herhangi bir sıkıntı olmadı şuan ki tek sıkıntı kedimizin köpeğimizi rahat bırkakmaması :D gördüğü yerde üzerine atlıyor diğer bir sıkıntı ise köpeğimizin kedimizin mamasını yemesi

Tomriskaan

Ben tvde gördüğüm yöntemle köpeğimi alıştırmıştım. Köpeği yere uzandirin. Kafasını elinizle yere bastırın. O sırada kedi etrafta takılsın. Bu köpeğe kedinin lider olduğu hissini verecek. Birkaç kere yapınca alışıyorlar

Drawhel

Evet int kötü olduğu için 50 defa paylaşmış kusura bakmayın...

Wolter

upp

Selinbuyukcam

Bir araya getirmeden önce üzerlerinde kokuları olan eşyaları koklatmak birbirlerinin kokularını tanımaları için yararlı olur bunun için kedinin üzerinde yattığı battaniye, köpeğin oyuncağı gibi birbirlerine ses çıkarmaları normal hemen panikleyip bir birlerinden ayırmayın sakin olun sizin gözetiminiz altında dursunlar sakın bağırıp ceza vermeyin daha olumsuz etkileyecektir mama kaplarını ayrı tutun kedi strese girip mama yemiyebilir dikkat edin ve köpekler kedilerden daha kıskançtır alışmaları uzun zaman alır ama alışırlar sabır

Drawhel

@Tomriskaan peki sizce bu yöntem doğru mu? Eğer alışırsa ( bu biraz zaman alır ) dostça gecinecekler, ama sizin söylediğiniz yöntem köpeği daha olumsuz etkileyip kediye ve bunu yapan kişiye daha hırçın davranabilir. Alışma süreci belli ki uzun sürecek.

Drawhel

@Tomriskaan peki sizce bu yöntem doğru mu? Eğer alışırsa ( bu biraz zaman alır ) dostça gecinecekler, ama sizin söylediğiniz yöntem köpeği daha olumsuz etkileyip kediye ve bunu yapan kişiye daha hırçın davranabilir. Alışma süreci belli ki uzun sürecek.

Drawhel

@Tomriskaan peki sizce bu yöntem doğru mu? Eğer alışırsa ( bu biraz zaman alır ) dostça gecinecekler, ama sizin söylediğiniz yöntem köpeği daha olumsuz etkileyip kediye ve bunu yapan kişiye daha hırçın davranabilir. Alışma süreci belli ki uzun sürecek.

Drawhel

@Tomriskaan peki sizce bu yöntem doğru mu? Eğer alışırsa ( bu biraz zaman alır ) dostça gecinecekler, ama sizin söylediğiniz yöntem köpeği daha olumsuz etkileyip kediye ve bunu yapan kişiye daha hırçın davranabilir. Alışma süreci belli ki uzun sürecek.

Drawhel

@Tomriskaan peki sizce bu yöntem doğru mu? Eğer alışırsa ( bu biraz zaman alır ) dostça gecinecekler, ama sizin söylediğiniz yöntem köpeği daha olumsuz etkileyip kediye ve bunu yapan kişiye daha hırçın davranabilir. Alışma süreci belli ki uzun sürecek.

Tomriskaan

@drawhel dediğini anladım ama köpeklerin karakteri "bir alfa bulmak" üzerine gelişmiş. Eğer çok nazik olunursa hırçın davranır. Eğer onun sürüsünün lideri olursanız aksine ne yapacağını bildiği için daha stressiz olur ve şımarık olsa bile haddini aşmaz

Tomriskaan

@drawhel dediğini anladım ama köpeklerin karakteri "bir alfa bulmak" üzerine gelişmiş. Eğer çok nazik olunursa hırçın davranır. Eğer onun sürüsünün lideri olursanız aksine ne yapacağını bildiği için daha stressiz olur ve şımarık olsa bile haddini aşmaz