Yavru Kedi Maması

ozlemalice

Merhaba. Kedim 2 ay+1 haftalık. Proplandan sonra bir kuru mamaya geçiş yapmayı düşünüyorum. Mamalar yavru kedi maması başlığı altında satılıyor ve miktarları da çok oluyor. Bir kedi yavru kedi mamasını kaç aylığa kadar yiyebilir fikriniz var mı? Mama tahminimden geç biterse ve büyüdüğü sırada yavru kedi mamasından yeterli besini alamazsa diye soruyorum.

21 CEVAP

ozlemalice

@queenmet teşekkür ederim. Baktıkça kafam karışıyor seçim yapamıyorum. Tam karar verecek iken başa..

ozlemalice

@iidyl teşekkür ederim öneriler için. Elbette biliyorum hepsini merak etmeyin içerik okumayı da yaş mamayı da. Kedimin üzerine bu kadar düşüp yaş mamayı bilmemek ironik olurdu sanırım. Araştırıp evimde yapacak kadar iyi biliyorum yaş mamayı. Kuru mama konusunda veteriner farklı diyor, yorumlar farklı geliyor, okuduklarım farklı geliyor. Doğal olarak kafa karışıklığı oluyor. Deneme yanılma yapacağım.

ozlemalice

Mamaların üzerinde de yazıyor aylık ve hatta verilecek miktar dahi. Ama ben daha çok tecrübelerden yararlanmayı seviyorum. Daha güven verici geliyor.

ozlemalice

@hayvansever_ ayrıntılı cevabınız, önerileriniz ve üslubunuz için teşekkür ederim. Gerçekten açıklayıcı olmuş. Ben sadece kendi veterinerimden değil arkadaşlarımın kedileri dahil birçok veterinerden bu öneriyi duydum. Hatta daha kedimi ilk sahiplenip hemen veterinere gittiğimde “proplan piyasadaki en iyi mama demişti” araştırtıkça kafa karışıklığınile beraber öyle olmadığını gördüm. Sizin yazdığınız tarzda şeyler aklımdan geçmişti. Önerdiğinşz markalara bakacağım mutlaka ki birçoğuna baktım zaten.

ozlemalice

@yasincelik pardon hangi mama dediniz? İsm yazdığınız yer yıldızlamış.

ozlemalice

@berko34 teşekkür ederim.