Kedilerinize Her Aşıyı Yaptırıyor Musunuz?

kedimedisever

Tüm aşıları yaptırdınız mı yaptırmamız grrekir mi? İç dış parazit yapılması gerekiyor evet bunun dışındaki diğer aşılar lösemi kuduz mantar vs yapılması gerekli mi? Bir tanıdığımız kedisine sadece iç dış parazit ilacı yaptırıyor sadece diğer aşıları hiç yaptırmamış. Bir de kedinizin bağışıklığını güçlendirmek için vitamin mineral kullanıyor musunuz hangilerini kullanıyorsunuz?

9 CEVAP

lokuum

Ben iç dış parazit karma aşılarını hep günü gününe yaptırıyorum kuduz zaten zorunlu geri kalanları yaptırmıyorum:):)

Ozge00

Karma da lazim. Ikisi cok onemli

kedimedisever

Karma ve iç dış parazit kesin yapılması gerekenlerden o zaman

yusufsaygin2

İç Dış parazit ve Karma aşıları kesin yapmalısınız. Kuduz aşısı ise devlet tarafından zorunlu kılınmış bir aşı. Kediniz kaçar birini ısırır, eve gelen birine hasar verir vs. ise kuduz aşısını yaptırdığınızı göstermeniz gerekiyor. Lösemi aşısı ise veteriner hekiminize ve size bağlı. Yaptırmanız tabii ki yararlı olur.

kedimedisever

Hangi vitamin ve mineralleri kullanıyorsunuz peki? Mama dışında verdiğiniz yiyecekler neler?

Kedimiriltisi

İç dış parazit ve karma.
Bence diğerleri gereksiz.

lwb

iç parazit bir kaç ayda bir yapılan dışkı test sonucuna göre,dış parazit pirelendiği zaman uygulanır.

karma,lösemi,kuduz titre testlerine göre yapılır. aşıların bir kaç yıl koruyuculuğu vardır, her sene yapılması sağlıksızdır. mantıken de biz de her sene aşı olmuyoruz.

ben internetten aşının resmi prospektüsünden teyit edip ona göre bir yol uyguluyorum. mesela kullanılan karma aşısının 3 yıl koruyuculuğu var, yaptırmayı düşünmüyorum en azından 2 yıl boyunca.

Yamukparmak

Kuduz aşısı tarım bakanlığı tarafından şart kosulmus. Evden cıkmasalar bile yapılması zorunlu. Hatta fazla ücret vermek istemiyorsanız bölgenizdeki tarım bakanlığı şubesinde 5 lira civarı bir fiyata yapıyorlar diye duymustum. Vitamin olarakta vets plus kullanıyordum yarısına kadar güzel yiyodu ama su aralar ağzına sürmüyo:(

servetnilay

Bizim yaptırdığımız aşılar:
İç-dış parazit
Lösemi
Kuduz
Karma
Bunları yaptırmak çok önemli kedilerimiz dışarı çıkmasa bile bizim getirebileceğimiz mikrop vb. Şeyleri kapabilir allah korusun. Yani bu aşılar çok önemli