Kuru Mama İle Beslenen Köpeğe Ara Ara Çiğ Et Vermek Doğru Mu?

Herkese merhabalar, 4. ayına bugün girmiş bir köpeğim var. Düzenli olarak kuru mamayla besleniyor. Köpeklerin sindirim sistemleri uzun bir alışkanlık süreciyle şekilleniyor. Sürekli çiğ et diyetiyle besleyemem ama kuru mama tüketmeye devam ederken ara ara et verecek olsaydım sorun olur mu? Pişirip de mi vermeliyim? Etin kaynağı güvenilir olduğu durumda bile 2 gün şoklayarak veriyorum ancak bu sorun olur mu, var mı deneyimleyen?

21 CEVAP

hayvansever_

Ozge00 tabi ki de etten daha yararlı değil ama o etti hayvana çiğ vermektense az da olsa bi pişir ver çok daha sağlıklı.

hayvansever_

lwb o yüzden zaten kuru mamaları düzgün muhafaza etmemiz ve dikkat etmemiz önemli de bunun ne alakası var şimdi konuyla

srplzngl

merak etmeyin köpek midesi bu işi kotarabilecek kadar kompleks bir organ.

ama her ihtimale karşı yaklaşık 1 hafta kadar dondurmak riski çok çok daha azaltacaktır.

srplzngl

eti buzlu verme konusu biraz sıkıntılı olabilir. sürekli soğuk/buzlu yemek kedilerde bazı rahatsızlıkları tetikleyebiliyor diye biliyorum ama köpekler için net bir şey söyleyemem.

srplzngl

sonuçta ne kadar çiğneyip uğraşsa bile en fazla buzunu çözdürebilir. yine soğuk kalmış oluyor.

berko34

köpeğinize çiğ et vermeyin buradan konserve mama seçip bu mamayla beslemeniz daha doğru olacaktır