Kedim Tırnaklarını Kestirmiyor

lilaaaasu

Kedim veterinere tırnaklarını kestirip bana kestirtmiyor kedinizin tırnaklarını keserken neler yapıyorsunuz öneride bulunabilir misiniz

9 CEVAP

uyuduğu sırada kesmeye çalışın (:

zerenozkaya

Kucağıma alıp oturtuyorum alıştığı için daha rahat oluyo tabi.Hemen akllı kızım benim aferin benim kızıma diye konuşup pıt pıt kesiyorum.Kaçmaya falan çalışırsa tatlı dille hafif uyarıyorum şşt bi dur bakıyım tarzında.Eğer çok huysuzlanırsa kafasını öpüyorum bi gevşiyo o zaman

sforselin

Patilerine dokunmanıza alıştırın. Bizimkinin her gün tırnaklarını çıkarıp kontrol ediyorum, öpüyorum patilerini xjxjxj. Burnunu gözünü silerken kaçıp gitmeye çalışan çocuk, tırnaklarının kesilmesini izliyor sadece. Uyurken yapmak da işinizi baya kolaylaştıracaktır. Sonrasında ödül maması vermeniz de olayın kötü bi şey olduğunu düşünmemesi açısından gerekli.

Linsenpai

Dürüm gibi battaniyeye sarıp bir tutsun bi yandan da malt yaşarsın, siz de yavaş yavaş kesin en kolay öyle oluyor :D

AnneRoss

Ben uyurken kuyruğu bile hareket etmediği bi zaman oluyo ya hani derin uyuduğu, o zaman kesiyorum ruhu bile duymuyo.

ozlemalice

Uyurken keserseniz çok rahat kesersiniz.

hayvansever_

uyurken de izin vermiyor bizimki ben sevdiği bir macunu yalatırken kesiyorum o zaman kızsa da bir şey yapmıyor.

nsnci

Her gün 1 veya 2 tırnak kesin

Gulsahka

valla bana hırlıyor da ısırıyor da ama kesiyoruz mecbur :D sonra hemen unutup sev beni seansları başlıyor her türlü.