Köpekler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

zibityus

Tüylü dostlarımız hakkında yanlış olduğunun farkında olmadığımız ve herkesin bilmesi gereken neler önerebilirsiniz.

4 CEVAP

hayvansever_

Beslenmeyle ilgili çoğu kişinin doğru sandığı bir şey ekleyeyim bende. Bir çok kişi bu petlerimizin tahıla ihtiyacı olduğunu ve tahıllı mamaların daha sağlıklı olduğunu savunuyor buna inanan ve savunan çok maalesef. Aslında bu hayvanlar doğada bile bir avucu geçmiyicek kadar tahıl tüketirken mamalarda kat kat fazlası var ve bu kadar tahıl sağlıklarını olumsuz etkiliyor.

Kesten

Göbeğini açan köpeğin sevgi istediğini sanmak iyi bir örnek. Beni rahat bırakın birey efendi diyen köpeğin göbeğini seviyoruz.

Whitedog

köpekler diğer köpekleri, insanları kıskanmaz mesela. insanlar çok dengesiz davranabilir bu yüzden o da araya girer. insana göre yorumlarsak bu kıskanmaya benzer ama o bir köpek, bir köpek olarak yorumlamalı ve bakmalıyız.

zibityus

Mesela onlara nasıl yaklaşmalıyız farkında olmadan strese sokuyor muyuz acaba?