Sokak Kedileri Anlaşamıyor

Moanhix

Sokağımızda birsürü kedi var ve sürekli kavga ediyorlar. Etrafta da bir sürü yavru kedi var ve gittikçe çoğalıyorlar. Daha tam büyümemiş yavru hamile bir kedi gördüm ve geçenlerde daha 3 aylık olmayan bir kediyi büyük erkek bir kedi ensesinden tutmuş çiftleşiyorlardı hemen ayırdım. Ayrıca bazen ölü yavru kedilere denk geliyorum. Hergün birsürü mama getiren var ama bu kediler ne olucak bilmiyorum. Sürekli sümükleri akıyor hapşırıyorlar. İçim sızlıyor su, mama ve karton kutulardan yuva yapmaktan başka ne gelebilir elimizden. Bu canlara ne yapabiliriz???

3 CEVAP

sekerfare21

Kisirlastirabilirseniz en iyi vozum o olur kediler icin. Hem sakinlesirler hem de nufuslari kavga edecek kadar artmaz.

Gulsahka

çok tatlılar maşallah ama durumları gerçekten kötü duruyor. belediyeniz ücretsiz kısırlaştırma yapıyorsa bence bir konuşun en azından daha fazla çoğalmalarını önleriz. en azından bu zamanlar kesinlikle çoğalma zamanları. diğerlerine ne yapılır bilmiyorum gerçekten. bizim burda da bir sürü yavru var ve mahallenin çocuklarının elinde geziyorlar :( eve de alamıyorum çünkü henüz ailemle kalıyorum ve evde zaten bir kedim var. inşallah ben de kendi evim olduğunda sokak kedilerine geçici yuva olacağım.

Linsenpai

Belediyede kısırlaştırmanız gerek