Kedim 3 Buçuk Aylık Ama Kakasi Kuma Yapmıyor Ne Yapabilirim Yardım Edin

Keremu

Kedimi yeni sahiplendim daha önceden sokakta yaşamış tüm ihtiyaclarini aldım kakasini ve cisini kumundan ayrı uzak bi yere yapıyor kumuna nasıl alistirabilirim

5 CEVAP

minnisim

Kuma alışması için kedinizi gün içinde hep kuma götürün kendi ellerinizle kumu kazın görsün sonra onun patisiyle kumu kaz bunu sürekli yaptır ona kabında yapar

cartel1129

kakasını ve çişini yaptığı yerleri sirkeyle falan iyice temizleyin orda koku olduğu sürece oraya yapmaya devam edecektir kedinizi ara ara tuvaletine kendiniz koyun ellerinizle patilerinden tutup kumu hafif hafif kazın görsün ne yaptığınızı

seraperpek

Sirkeli su her zaman çözüm olmuyor. Kumun yerini ve türünü degistirin. Köşe yerleri tercih edin mesela.ve kumun yüksekligi önemli. Bir de kedinizi sık sık sevin kucağinizda uyutun falan :) yalniz hissetmesiyle ilgili tepkiler olabilir bunlar :)

tika_waylan

Benim kedim de cisini kakasini ortemiyor. Daha cok kucukken alistirmak lazimmis benimki de 4 aylik. Surekli patisiyle kumu eseletin. Kuma yapmaya alisir illa ki sonucta dogalari kum ama ihmal etmeyin her gun defalara kuma goturun. Slika kum kullaniyorsaniz eger ona da alisamayan oluyormus. Betonit alin isterseniz.

Keremu

Daha önceden kakasini yaptığı yeri sildim sonra yine oraya gitti bende kumunu oraya tasidim orda yaptı oglusum ☺