Boğma Tasma/Petlebi

Kesten

Petlebi gibi hayvan dostu bir sitenin biraz önce dikenli ve dikensiz boğma tasma sattığını gördüm. Eğitim adı altında şartlayıp köpeğinizle ego tatmini mı yapmak istiyorsunuz? Köpeğinizin soluk borusunu zedeleyerek bunu yapabilirsiniz. Haydi siz de dikenli yada dikensiz boğma tasma alın. Durmayın köpeğinizi siz de şartlayın. Dediğiniz her şeyi yapmak zorunda çünkü. Yapmadı mı çekin tasmayı ve ya ölürsün ya dediğimi yaparsın deyin. Hemen şimdi boğma tasma alın.
Köpeğiniz oturmayı bilmiyor mu? Neden ona siz öğretmiyorsunuz?
Boğma tasma yerine çivili sopalarımız da mevcut hemen alın.

Köpeğin sen dediğinde oturmasına, yatmasına, yemesine, yürümesine madem bu kadar ihtiyaç duyacak kadar ilgi meraklısısın köpek değil köle al yanına.
Ve petlebi evet hayalkırıklığı yaşadım. Umarım boğma tasmaları bir an önce kaldırırsınız.

24 CEVAP

Kuzucansu44

Bakın köpek eğitmeni olduğumu veya bu konuyu çok iyi bildiğimi söylemedim. Köpeklerin eğitilebilir olduklarını düşünüyorum. Yaptıklarımın yanlış olduğunu düşünmüyorum ama siz böyle düşünüyorsanız hangi hareketlerimde yanlış yaptığımı bilmek isterim.

dilaraxx

Böyle birşeyi bile savunanlar var ya, gerçekten yazık. Ne desen boş, saçma sapan kullanma bahaneleri var. Gerçekten yazık.

dddkkkks

gayet normal bunların satışları köpeği eğitmezsen saldırganlaşır ne yapacağını bilemez bunlar hayvan hiç biri aklını kullanamıyor kölelik demeyelim sıkı bir eğitim her köpeğe şart sokak köpekleri ya da eğitilmemiş sahipli köpekler bir anlık saldırganlaşıp çoluk çocuğa saldırıyor bir sürü haber bulabilirsin bununla alakalı bunlar kurt soyundan gelen hayvanlar patronluk taslamazsanız onlar size taslar

dddkkkks

büyük cins çene yapısı kuvvetli köpeklerden bahsediyorum

zibityus

diyorum ya bende rottweiler ile yaşıyorum

dddkkkks

köpek eğitiminde 4.seneme giricem en ufak bilgisi olmayan insanlar gelip burda köpek durduk yere saldırmaz diyor sanırım hiç köpek saldırılarına şahit olmadınız tasmayı övmüyorum zaten köpeğe eğitim şart diyorum bana gelmiş bizden daha iyi biliyorlar diyorsunuz hayvan bunlar akılları yok siz ne yaparsanız nasıl eğitirseniz o şekilde gelişir sürü psikolojisinden haberi olmayanlar bana laf söylüyor biraz araştırın boş konuşmanın hiç bir anlamı yok

dddkkkks

kimse kimseye saldırmıyor merak etme eğitimde boğma tasma kullanıyorum da demedim zaten çene yapısı kuvvetli köpekler var tuttuğunda bırakmayan cinslerden bu işi yapıyorsan zaten bilirsin kaç tane çok zor durumda olan köpek sahiplerine yardım ettim sen de ediyorsundur bazen çok zor köpekler geliyor uzun süreli kalıyorlar hareketler düzeliyor ama eve gidince sahibi yüzünden hayvan tekrar eski saldırganlığına dönüyor patronluk derken burdan bahsediyorum köpek değil senin baskın olman lazım evden önce onun değil senin çıkman gezdirirken aynı hizada yürümen lazım kötü bir şey demiyorum yani hayvanı aç bırak sussuz bırak demiyorum

dddkkkks

ben size her hangi bir yanlışlık yapıyorsunuz demiyorum şiddet görmüş köpek tabiki kendini savunmak için saldırganlaşır güvenini kazanırsanız sevgisini de alırsınız fakat her köpeğin karakteri aynı olmuyor bazısı bir haftada eğitimini tamamlıyor bazısı ise bir seneyi buluyor bu tür tasmalar ve sert komutlar karakteri daha baskın köpeklere uygulanıyor saldırgan ve aşırı agresif köpekler onların lideri olduğunuzu bilmesi gerekiyor en basit örneklerden biri eğitmeye çalıştığımız köpekler diğer köpeklerle iyi anlaşamaz bırakıp gidersek çok ağır yaralar zararlara yol açar ama biz başlarındayken birbirlerinden nefret bile etseler asla bir atakta bulunmazlar komutun bizde olduğunu biliyorlar

dddkkkks

size asla bu tasmalardan kullanın demiyorum ama agresif bir köpeği minnoş sesinizle asla eğitemezsiniz