Hangi Mamayla Beslemeliyim?

whoouw

Köpeğim Şila 6.5kg bir Maltese Terrier kırması (veteriner öyle diyor) bana kalırsa Minyatür Schunauzer'e daha çok benziyor. Boyutu uzunluk olarak kuyruktan burnuna 50-55cm civarı yerden yüksekliği ise 30-35 cm arası. Yaşı yaklaşık 17-18 ay.
Köpeğim küçük ırk mı orta ırk mı oluyor?
Yaş mamayı pek yemiyor, kuru mama advance denedim ama pek sevmedi yemesi gereken miktarın altında yiyor. Tavuğu çok seviyor ama kuru mamayla beslemek istiyorum.
Sizce en uygun mama hangisi? Ve kuru mamaya alışması için neler yapmalıyım?

1 CEVAP

Deryasatir

Kuru mamaya geçmeniz direk zor olabilir gıdaya alıştığı için tabiki, gıda ile kuru mamayı karıştırabilirsiniz başlarda zamanla alıştırmanız gerekecek azda yese yemek zorunda kalır sabırlı olmanız gerekecek ben kuru mama olarak brit care kullanıyorum yaş mama olarak da brit care ve chef s choice yaş mamalarını kullanabilirsiniz.