Köpeğim Çekiştirmiyor, Saldırmıyor.

Whitedog

merhabalar. başlıkta da yazdığım şey beni çok etkiledi. yani bütün sorumluluğu bana bırakıyor. sokakta yürürken çekiştirmiyor, benim bir kol boyum içindeyken değişkenlere cevap vermiyor. sokak köpekleri bizimkine, bizimki sokak köpeklerine tepki vermiyor neredeyse. ayakkabıları kaçırmıyor, gece gündüz havlamıyor, kapıdan bağıra bağıra geçen insanlara kafasını kaldırıp bakmıyor bile. ama işin asıl can alıcı kısmı da daha iki sene önce bunların hepsini harfiyen yapması, daha da fazlasının olmasıydı. siz de ödül ceza kullanmadan, bağırmadan, kızmadan, yalnızca ona saygı duyarak böyle gelişmeler yaşadınız mı?

3 CEVAP

zibityus

eşik kontrolü, evde, çağırmıyorken sürekli peşimden gelmesi, olayları olmadan engelleme amaçlı hareketler, sürüyü mutlu tutma amacıyla yaptığı hareketler, değişkenlerle arada durma çabası, yani gereksiz sorumluluklar. artık bana güveniyor olmalı ki bunların hiçbirini yapmaya gerek duymuyor, sorumlulukları üstlendikçe aferin diyip ödül falan veriyo arada bana :D

Mehmetkr

Bir buçuk ay önce sahiplendigim köpeğin eski hali ile şimdiki halini görseniz bu köpek o köpek değil dersiniz hem fiziksel hem davranışsal olarak. Bu tarz gelişimler mutlu ediyor insani

Kesten

Bu kadar büyük gelişmeler yaşamana sevindim. Hasta falan da değil dimi? Emin misin?