Yavru Kedi Diş Apsesi

dreamincode

Merhabalar, 3 gün önce sokaktan yavru kedi buldum çok zayıftı evdekileri zar zor ikna ederek aldım ve aldığım günden belli yemek yemiyordu, ıslak mamanın sadece jelini yalıyordu. Dün akşam yumurta kaynattım ve kokusuna deli oldu ancak onu da yiyemedi. Sürekli ağzına yapışıyordu ve ön patileriyle ittirerek çıkarınca dişine baktım ve şişmişti... Biraz araştırdım ve apse olduğunu öğrendim.
İlimizde bulunan veterinerler çok pahalı, maalesef kendi ekonomik özgürlüğüm olmadığı için götüremeyeceğim.

Herhangi bir antibiyotik şurup,hap öneriniz var mı? 10 dakika önce kadar iğne ucu kadar sarımsağı suda ıslayıp biraz verdim kendisine, ama sanırım çok uygulamamak gerekiyor hafta bir vereceğim ama çabuk iyileşmesi için önerilere açığım...

29 CEVAP

Ozge00

Kediler sarimsak Sogan yiyemez zararlidir. Ilerlerse cekilmek zorunda kalir en azindan veterinere sorun arayip

QueenMete

Aslında bazı veterinerler sokak hayvanı götürdüğünüzde ücret almayabiliyor, arayıp danışabilirsiniz. Buradan ilaç önerisi yapmak sağlıklı değil, hastalığın boyutuna kedinin kilosuna ve yaşına göre ilacın dozajını belirlemek gerekiyor. Çok geçmiş olsun

Ozge00

Ben kediyi sahiplendimeniz taraftarayim. Cunku daha aşılari var, mamasi kumu var, hastaligi da var. Bakamayacak durumdaysaniz aileniz de kediyi istemiyorsa en yakin zamnda sahiplendirmeniz daha iyi olur bence. Yok ben bakarim diyorsaniz tedavi ettirmeniz lazim ne yazik ki. Biz ilac ismi veremeyiz + verilenlerin de kediye zarari olabilir

dreamincode

Sahiplendirmek en mantıklısı. Umarım hasta kedinin sorumlulugunu üstlenebilecek biri bulabilirim...

Anonymus552223

250 lira muayene nedir ya? Bizim burda muayene ucreti almiyorlar sadece ilaclarin ve tedavinin ucretini aliyorlar. O da maksimum 40 50 lira tutar antibiyotik verirse. Bence birkac veteriner daha arayinm muayene almayan yer illaki vardir. Sarimsak zararli. Bir de fotograf koyun isterseniz en olmadi bizim veterinere sorar öneri isterim. Bir de istahsizlik sogukalginligindan da olabilir. Cok kokulu seyler verebilirsiniz. Salam gibi. Normalde saglikli bisey degil ama toparlanana kadar biraz enerji verir. Acbitir salami en hasta kediler bile yiyor

dreamincode

veterineri aradım muayene ucreti 250 tl ve sokak hayvanlarına %30 indirim dedi... Sarımsak mevzusunu araştırdım az miktarda zararlı değil dediler o yüzden kullandım :(

Ozge00

Olmadi belediye verterinere goturun. Umarim ilgilenirler

Ozge00

Bir belediyeye de sorun belki yardimci olurlar. Son care sahiplendirirsiniz. Biraz zor ama umarim biri cikar

dreamincode

Kedinin dişinde tartar var ve yumuşak fırçayla fırçalamaya çalıştım kanadı. Hayvan şimdi de ishal olmuş, ne kuru mama ne de yaş mama yedi ama bu akşam ki haşlanmış tavukları baya götürdü mideye. Kedi diş fırçası ve macunu varmış galiba alıp denesem sizce diş etindeki kırmızılık gider mi? Aşırı da bir ağız kokusu var ilk başta mamadan zannettim ama aynı mamayı yiyen sokak kedisinin ki kokmuyor.

Ozge00

Gingivit olabilir belki siz apse diyosunuz ama. O durumda fircalama yapilmaz. Daha kotu hale de gelebilir.

Ozge00

Zaten dislerde veya midede bir sorun oldugu zaman asiri agiz kokusu oluyormus.

Ozge00

Dedigim gibi bence bir belediyeye sorun. Bizim barinakta ucretsiz hekim vardi hem ordakilere hem de sokaktakilere yardimci oluyordu. Hangi sehirde yasiyorsunuz belki yardimci olabilecek arkadaslar cikar

bbeyzvv

gingivit var onun tedavisi yok sadece acı dindirmek için solüsyonlar var

dreamincode

Gaziantep'te yaşıyorum. Aslında burada gönüllü dernekler var ama onları sokaktaki diğer canlar için koşuşturuyorlar belki ben evde tedavi edebilirim diye düşünmüştüm.

dreamincode

Boğazının altında da 3 tane ufak ufak yuvarlak bezeler var, baya sıkıyorum onları ama hiç rahatsız olmuyor, iltihap olabilir mi? Dediğim şeyler boğazının altında hareket ediyor. Şimdi öğrendim ki komşu hep süt ile beslemiş yavruyu :(