Bir Köpeğe Nasıl Yaklaşılır ?

zibityus

herhangi bir köpekle iletişime geçerken nasıl yaklaşmalıyım ? doğrusu nedir ?

4 CEVAP

bbeyzvv

önce elinizi ona uzatın ve koklamasına izin verin daha sonra o izin verirse başını okşayın ve ses tonunuz daima alçak olsun

GrauHimmel

3-4 adım uzaklıkta tek diz üzerine çömelip ona seslenip onun gelmesini bekleyebilirsiniz. Şayet o kendi gelirse işler daha kolay olur. Belki yanınızda biraz da mama bulundurursanız iyi olabilir.

Kesten

Saygılı yaklaşmak istiyorsanız 3 kol boyu sınırına gelin. Köpeğe hafif yan dönüp omuzları düşürmeden çökün. Elinizi uzatın. Sonra o zaten koklamaya gelir. Konuşmayın, sarılmayın, okşamayın. Hele hele bam diye ağzının içine girmeyin. Çoğu ısırılma vakasının sebebi bu vb şeyler. Üstünüze atlayıp baskılamaya çalışırsa arkanızı dönün. İnince yüzyüze dönün yine. 5 seferden az yalarsa ne güzel. Fazla yalamaya çalışırsa elinizi yavaşça çekin. Sonra sizinle takılmak istiyorsa takılırsınız. Koşar oynar güreşirsiniz.

Mehmetkr

Zibityusun bu soruyu bilmediği için sorduğunda 3 diyince inanıyoruz :)
Bence sizin bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmek için yazdı