Kedimde Geçmeyen İshal Sorunu!

Pinarsu1

kısa bir özet geçeyim.

Kedim Murphy. Arkadaşımdan 2.5 aylıkken sahiplendim. İlk geldiğinde sorun yoktu pro plan kullanıyorduk. Sonrasında daha kaliteli olduğunu düşündüğüm nd almak istedim. Ama ishal oldu. Çok geçmedi veterinere götürdüm. Eski mamasına geçin dedi. Tamam dedim geçtik yeniden pro plana. Ama düzelmedi 2.5 aydır hayvan ölecek artık korkuyorum. Pro plana döndüm düzelmedi, flagyl verdi düzelmedi, iç dış parazit yaptırdım düzelmedi. En son pro planın forti flora tozunu verdi yüksek doz kullandım düzelmedi.

Ne yapmamı önerirsiniz? Pro plan mamasından olduğunu düşünmeye başladım artık.

12 CEVAP

Pinarsu1

Oyunsa oyun, ilgiyse ilgi. Veteriner de değiştirdim. Ama bu veterinerden de memnun değilim artık gerekeni yapmıyor gibi. Ama çevremde düzgün bir yer de kalmadı beğenmeyip elemekten.

İki gündür tavuk haşladım onu didikleyip veriyorum.

QueenMete

Merhaba çok geçmiş olsun. Öncelikle nd mamaya geçerken kademeli mi geçtiniz? Kedilerin florası çok hassas bir sinek bile günlerce ishal ve kusma yapabiliyor... bir de şu an kaç aylık acaba?
Veteriner değilim ama yaş mama değişikliğinden benim kedimde de benzer sorunlar oldu 15-20 gün arslığında geçti ama önce ben probiyotik tedavisi uyguladım. Ardından reflor verdim o da geçiremeyince metpamid iğne yapıldı ( bütün bunlar sahiplendiğim kişinin önerisi ile oldu) şu an çok iyiyiz dozajını kilosuna ve ayına göre beni yönlendiren kişi tarafından belirlendi. Ayrıca tavuk haşlamışsınız ya içine pirinç ve patates koyabilirsiniz onlarla birlikte daha etkili olur. Tavuğun yağsız olmasına da dikkat edin

QueenMete

Merhaba çok geçmiş olsun. Öncelikle nd mamaya geçerken kademeli mi geçtiniz? Kedilerin florası çok hassas bir sinek bile günlerce ishal ve kusma yapabiliyor... bir de şu an kaç aylık acaba?
Veteriner değilim ama yaş mama değişikliğinden benim kedimde de benzer sorunlar oldu 15-20 gün arslığında geçti ama önce ben probiyotik tedavisi uyguladım. Ardından reflor verdim o da geçiremeyince metpamid iğne yapıldı ( bütün bunlar sahiplendiğim kişinin önerisi ile oldu) şu an çok iyiyiz dozajını kilosuna ve ayına göre beni yönlendiren kişi tarafından belirlendi. Ayrıca tavuk haşlamışsınız ya içine pirinç ve patates koyabilirsiniz onlarla birlikte daha etkili olur. Tavuğun yağsız olmasına da dikkat edin

eceleo

umarım iyleşir ????

Pinarsu1

Her aşısı tam. Elimden gelen her şeyi yapıyorum. Ama geçmiyor. Çıldırmak üzereyim. Bilen yardım etsin lütfen.

Ozge00

Baska veterinere goturdunuz mu

Pinarsu1

Evet kademeli geçtim. Sonra eski mamasına geçince hiç düzelmedi. Şuan 6 ayı dolduracak. Benimkinin ishali artık kronik hal almaya başladı.

Pinarsu1

Metpamid iğneyi bir kez mi oldu? İçeriğinde ne var acaba bağırsak sistemi için mi

eceleo

royal canın nedeyebilirsiniz bizimki çok memnun öyle bir sorun yaşamadık veteriner önerim pasteur çok ilgililer

Gamsem

Merhabalar çok geçmiş olsun inşallah iyleşir: ) benim kedimde 6 gün ishal oldu ne verdiysem geçmeditqvuk patates reflor en sonunda vet.gittik başka serum antibiyotik 3 iğne ve özel vitemeinler verildi .öncelikle kan testi yaptırmalısınız ve sizinki uzun sürüyorsa sublaybıda yaşamaya başlayabilir ki bu da insanlar gibi kötü olabiliyor ben yaşadıklarımdan sonra tavsiyem herhangi bir ilaç denemeden kan testi yaptırın normal ve hemogram testlerini en azından sonuca göre ilerlenir ist. Dasınız clubvet var çekmeköyle ücretleri yüksek ama benimkini orası iyleştirdi

Gamsem

Başka şehirdeseniz bulunduğunuz şehirde bir veterenire gidip test yaptırın belediye vet hekimliğinede sorun coronodan dolayı uapmıyorlar burda belki sizinkinde yaparlar

dmatias1903

benim kedim 1.5 yıldır ishal. sorunu bağırsakta çoğalan korona virüsü. bi ultrason çektirin derim.