Sosyalleşme Sorunu

merhaba 5/6 aylık terrier yavrusu sahiplendim her seferinde dışarı çıkarmama insanlarla ve diğer hayvanlarla anlaştırmaya çalışmama rağmen uzakta bile görse durmuyo havlamaya üzerlerine gitme çalışıyor. ne yapmalıyım nasıl alıştırmalıyım dışarıya?

1 CEVAP

Kesten

Önce evinizin çevresinde bir I rotasında gidip gelin belirli bir süre. Ve insan, kedi, köpek araba vs gibi her değişkeni köpeğinizden uzak tutun. Araya girin. Bunu yapmasının sebebi kendini yönetici köpek ilan etmesi. O yüzden hareketleri başlatıyor. Bir link bırakıyorum buraya isterseniz ordan daha detaylı öğrenebilirsiniz.bu video işinize yarayabilir