Köpeğimin Tüyleri Döküldü

alanuracar

Köpeğimin tüyleri uzun bir süre boyunca çok uzun ve gürdü yaza girdiğimizden itibaren topak topak döküldü bazı yerleri dökülmedi tarakla çıktı. Mevsimsel dökülme de olabilir ama öbür iki köpeğim onun kadar tüysüz kalmadılar dökseler görünümlerinde bir değişiklik olmadı başka bir sebebi olabilir mi? Tekrar kışa dönünce yeniden öyle uzun olurlar mı? Fotoğraflarını bırakıyorum dökülmeden öncesi ve sonrasını

2 CEVAP

zibityus

senede iki kez aşırı tüy dökerler. çok fazla dökerler yani. topak topak tüy gelir. veterinerinizle görüşün isterseniz o daha iyi bilir.

SlnCkn

Evet bazı mevsimlerde çok tüy döküyorlar ben çokta acil bir durum göremedim ama yine de isterseniz bir veterinere başvurun :)