Erkek Kedi Ne Zaman Kısırlaştırılmalı ?

Duman0608

Anket

6-12 ay
(11 oy)
12 ay ve sonrası
(3 oy)
Toplam (14 oy)

Merhaba, erkek 4 aylık bir kedim var ve kısırlaştırmayı düşünüyorum. Yabancı çoğu kaynakta 6 aylık kısırlaştırılması kedi sağılığı için çok iyi derken çoğu Türk kaynak 1 yaş ve sonrası diyor. Siz ne zaman kısırlaştırdınız ?

3 CEVAP

Zehra2505

Benim kedimde 8 aylık oldu ve kısırlaştıracağım çünkü kızgınlasmaya başladı.
Bizim vet 10 aylıkken yaparız demişti ama erken ergenliğe girdigi için önümüzdeki ay düşünüyoruz.

Kedinizin kilosu iyiyse ve kızgınlık dönemine girdiyse erken yapılabilir...

Poficann

ben erkek kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım hiç bir sorun çıkmadı

Anonymus552223

Kilosu tutuyorsa beklemenize gerek yok