Kedi 3 - 3.5 Kilo Olduğunda Kısırlaştırabiliriz Demişti Veteriner Ama Daha 4.5 Aylık? Küçük Değil M

mervevehubble

kızgınlığa girmedi hala bebek gibi. en azından 6. ayı doldurmasını beklemeliyim diye düşünüyorum yanlış mıyım

5 CEVAP

sforselin

Küçük olduğu için ameliyatta alınacak organları da küçük ve gelişmemiş. Bu yüzden kanama daha az oluyormuş küçükken. Anesteziyi de daha kolay kaldırıyorlarmış. Kızgınlığa girmeden yapılması gerektiğini zaten biliyorsunuz belli ki. Benim araştırmalarıma göre şu an en çok önerilen, doğru bulunan yaş 5-6 ay. Hekimimiz de aynı fikirde. Biz de Eylül ayında 5 buçuk aylıkken yaptırmayı planlıyoruz.

Ayseenur10

Evet erkek kediler böbrek sorunlarına yatkın olduğu için 1 yaşına kadar beklenilmesi öneriliyor

sforselin

Erkekse de beklememelisiniz. Yazdıklarımın aynısı onlar için de geçerli. Ek olarak prostat kanseri riski neredeyse sıfırlanıyor. Kötü davranışlar edinmesi ya da evden kaçması gibi şeyler başına, başınıza gelmeden önce kısırlaştırma yapmanız gerekiyor. Yoksa, ailem her yere koku bıraktığı için kedimi istemiyor, yazarken bulabilirsiniz kendinizi buraya.
Kediniz dişiyse zaten her kızgınlık süreci hanenize eksi olarak yazar. Hekiminiz sağlık durumunu iyi gördüyse, son kontrolleri ve kan testleri de iyi çıkarsa önünüzde bi engel olduğunu düşünmüyorum.

Aysenmstura

Erkekse 1 yaşına kadar bekleyebilirsiniz gelişimini tamamlasın

mervevehubble

çok teşekkür ederim sanırım biz de 6 ayını doldurunca yaptırsak iyi olacak