Parazit İlaçları

Merzela

Arkadaşlar şu iç dış parazit 2 ayda bir yapılması gerekiyorya. Böyle veterinerin kullandığı ilaçları alıp kendi uygulayan var mı? Bir hap yutturup ensesine damla damlatıyorlar 150 tl para alıyor bizim veteriner. İlaçları kendimiz temin edemez miyiz? Eden varsa hangi marka kullanıyorsunuz?

6 CEVAP

sforselin

Yine veterinerden almanız daha sağlıklı olacaktır. Internetten ilaç satın almak riskli. Ama kabul ediyorum baya fazla ödediğiniz miktar.

elberp

Parazitleri bu siteden alanlar vardı ama ben denemedim. Bi ara iç-dış birleşik olan Stronghold Plus almayı düşünüyorum.

https://tr.petbucket.com/c/4405799/1/for-cats.html

bbeyzvv

başka veterinere gidin veterinerler kurulunun belirlediği listede sanırım yanlış hatırlamıyosam dış parazit 50-60tl iç 20 ve 2 ayda bir fazla pire görmedikçe dışa gerek yok iç parazit de 3 ayda bir iyi

Ozge00

2 ayda bir degil. 4 ayda bir yapin ic paraziti. Hatta ben 6 yapiyorum ama siz 4 yapabilirsiniz. Dis parazite de sokaga cikmiyorsa gerek yok. Pirelenirse yaparsiniz.

Merzela

Veterinere söyledim satmadığını söyledi. Daha 2 ay oldu parazitler yapılmalı fakat kedim evde olmasına rağmen pirelendi nasıl oldu anlayamadım şok oldum gerçekten. Tekrar gitmem gerek yaptırmısken iç parazit te olsun diye düşündüm. İnsanları kazıklıyorlar gerçekten iğne vurmuyor birşey yapmıyorlar bizim yapabileceğimiz bir uygulamayı yapıyorlar bide uygulama parası ekliyorlar hakikaten.

Nakata

BenimVeterinerim acil ve elzem bir durum olmadıkça kediyi strese sokmama taraftarı , köpeğimiz içinde aynisni söylüyor . Biz Bayer profender iç parazit damlasını vetimizden alıp evde kendimiz uyguluyoruz , hatta Corona zamanı hiç gelmeyin bende internetten alıyorum dedi bizde öyle alıp ensesine uyguladık :)