Köpeğimin Patisi Çatladı Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba, 2 yaşında ki oğlumun patileri çatladı. Bahçeli evde kalıyoruz evde durmaktan sıkıldığı için sık sık bahçeye çıkıyor doğal taşlık alanlarda yürüyor. Geçen gün topuklarında çatlaklar farkettim, kullanılan özel bir kremi var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

7 CEVAP

Linsenpai

Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz :)

Tengu

benim kedimin de patileri kurumuştu. ben 2 3 saat uyanmayak kadar derim uyuduğuna emim olduğum zaman dalinin vazelinini sürdüm 1 saat civarı bekletip nemli bezle patisini yalaması ihtimaline karşı sildim. ama köpekler kediler gibi patilerini yalıyor mı bilmiyorum yalamıyorlarsa vazelin yeterli olacaktır diye düşünüyorum

İnternette özel tarifler mevcut pati çatlakları için.Zeytinyağı da kullanabilirsiniz veya vazelin bence de iyi geleceğini düşünüyorum

Ben doğal yağlar sürüyorum kedime

Çok teşekkür ederim herkese sağolun.

zibityus

Buraya sorcağına veterinere sorsana ya.

GamzeUmucu

Büyüdükçe benim köpegimdede olan bir durum. Ve benim köpegim patisiyle sürekli kollarımı çektiği için canım çok acıyordu :-) ben vazelin sürdüm yalayınca sildim daha sonra veterinere sordum bunun gayet normal olduğunu iyi birşey olduğunu ve müdahale etmememi söylemişti:-) o gündür hiçbirşey yapmadım