Günde Ne Kadar Mama Vermeliyiz?

Erica

Kedim 6 kg civarı erkek iri yapılı kilo sorunumuz yok yağlı değil de kaslı duruyor mama konusunda hiç kasmadım tabagı daima dolu oluyor yanlış mı yapıyorum ne kadar vermeliyim günde kaç kere?

7 CEVAP

Gelyahron

Günde 100 -150 Gr verebilirsiniz

sforselin

100-150 gram çok gibi geldi bana. Markanın kullandığınız mama için önerisine uymanız iyi olur. Öğünlü beslenmenin sindirim sistemleri için iyi olduğunu söylüyorlar. Onda da günde iki kere veriyorsunuz mamayı yetişkin kedilere. Bi araştırırsınız.

SlnCkn

Bence yine de çok abartılı koymayın, mamanın arkasındaki ölçülere uyacak kabımız yoksa bile tahmini olarak koymanızı, çok fazla abartmamanızı öneririm ;)

Melis2

Kullandığınız mamanın arkasında olan ölçülere uymalısınız

bbeyzvv

kaç yaşında 6 kilo o önemli bizim oğlanla 2,5 yaşında büyük kız 1,5 yaşında 5 küsür kilolar ve normal şu an o yüzden tabak hep dolu bizde

Yuusuft

Kullandığınız mama kutusu üzerinde yazar ne kadar verilmesi gerektiği içeriği zengin dolu dolu bir mama ise sizin kedinizin yaşı için 60-80 gr arası yeterli iken içeriği normal bir mamanın 100 gr civarı içeriği daha kötü bir mamanın ise 130 gr üzeri mamanın besleyiciliği ne kadar fazla ise aynı oranda da yeme miktarıda azalıyor

Buseakdgnx

Öncelikle mama markalarının arkasında kedinizin kilosuna göre günde ne kadar vereceğiniz yazar ona uygun vermelisiniz mama yemesi için bir zaman olmalı ( ben sabah-akşam veriyorum) sizde kedinize günde 120-140 gr mama verebilirsiniz