Kediye Kefir

Yuusuft

Kediye direk kefir alıp versem bu sorun olur mu sütü felan çok seviyor ama ishal yapıyor diye vermiyorum kefir veya süt gibi ne verebilirim

7 CEVAP

ZehraBulutt

Kefir verebilirsiniz ishal yapmıyor aksine sindirimi düzenler. Yoğurt da verebilirsiniz o da ishal yapmaz, süt verecekseniz laktozsuz olması gerek.

bbeyzvv

sade olduğu sürece verilebilir yararlı da

Yuusuft

Yani direk alıp herhangi birşey katmadan verebilirim

ZehraBulutt

Evet direkt verebilirsiniz sade kefiri.

noscrubs

Her ihtimale karşı içim laktozsuz kefir alıyorum ben, gerek var mı bilmiyorum ama. Yabancı bir kaynaktan baktım çay kaşığı ile başlayıp her iki haftada bir buçuk kat çay kaşığı kadar miktarı iki katına çıkarın yazmışlar ama ben çorba kaşığı ile başladım hiçbir sıkıntı yaşamadık uzun zamandır

Yuusuft

Peki bunu günlük mü vermeliyim yoksa haftada 1 2 sefer mi fazlasının bi zararı olur mu

umuttom

Sade kefiri direkt verebilirsiniz. Çok faydalı olur.