Kedim Çok Hırçın

bngs

1.5 yaşında kedim var kısırlaştırdım öncedende durup dururken ayağımıza saldırıyodu şimdi dahada arttı seviyorum direk ısırmaya başlıyo koluma saldırıyo ne yapabilirim kaçmasıda değişmedi apartmana hala kaçıyor bir anda fırlıyo

5 CEVAP

Poficann

Yavruyken de dişliyor muydu?

bngs

evet ama o zaman direk başka bir şeyi vermeye çalışıyorduk

Poficann

Yavruyken alışkın olduğu bı durum olabilir ,yavruyken kedi nasıl eğitilirse öyle devam eder.
Ona ısırabileceği oyuncaklar alın
Elinizi ,kolunuzu, ayağınızı her dişlediğinde onu havaya kaldırıp kısık bir sesle HAYIR diyin defalarca dişlerse sizde aynı şeyi yapın kediniz bu durumdan rahatsız olacaktır.

Poficann

Kedinizi dışarıya gitmesine izin vermemelisin çoğu kediye ya araba çarpıyor yada evinin yolunu kaybediyor.

bngs

yok dışarı çıkmıyor apartmanda dolanıyo ben zaten direk alıyorum