Yavru Kedi Perdeleri Çok Yırtıyor, Kedi Uzaklaştırıcı Sprey

Mrtkaytan

Kedimizin istemediği yerlere gitmemesi için sprey kullanan ise yarayan var mı? Evde perdeleri koparttı yavru kedi

13 CEVAP

sforselin

Tırmanabileceği başka alanlar yaratmanız daha yapıcı bir çözüm olacaktır. Çok yüz vermiyorlar o zaman perdelere.

ZehraBulutt

Spreylerden alıp da denemedim ama sirke kolonya falan işe yaramıyo, kokusu uçunca yine yapıyorlar. Benim de perdelerim berbat halde vallahi. Büyüyünce çok nadir yapıyorlar, eski perdeniz varsa kedi büyüyüne kadar onları takabilirsiniz.

Ozge00

Limon, portakal gibi kokulari sevmiyorlar genelde. ben ilk 3 gün falan portakalli bir koku sıkmıştım. Kokuyu perdeye yaklasmadan alip vazgeçti. Bir daha da yapmadi. Kolonya varsa biraz su katip perdenin alt kismina sikabilirsiniz

ZehraBulutt

Eve parkur da kursanız o perdeye gene atlar o kedi, bizde 2 mt'lik ağaç var ama perdelerde sallanıyodu gene de.

ZehraBulutt

Ay çok talihsizlik olmuş ya ablanızın içi gitmiştir tahmin edebiliyorum perdeler mühim kadınlar için :) İsterseniz kedi uzaklaştırıcı spreylerden deneyin o zaman.

Ozge00

Vallahi ben ne zmn portakalı, limonlu koku sıksam asla yapmaz. Benimki cok vahşi değil oyle hatta korkak.belki karakterle alakalidir. Bazı kediler görüyorum koltuk, halı paramparça. Ben hic görmedim veya bana denk gelmedi. İyiki de gelmedi. Şimdi cok buyuk konuşmayım, basima gelir falan :D
perdeyi yukarı toplama sansiniz yok mu? Yani ben kokunun ise yarayacgini düşünüyorum ama

ZehraBulutt

Ne kadar süre denediniz alıştırmayı, kediler hemen alışmıyor zaten yeni kediye, benimkiler 2 ayda alıştılar, sabır isteyen bir süreç.

Ozge00

Ben alışır diye düşünüyorum aslında. Kime sahiplendirseniz perde tırmaliyor diye getirir geri herhalde. Siz bakabilecek durumdaysaniz siz bakın derim. kediler hemen alismaz birbirine ama alışınca da cok guzel arkadas olurlar birbirine. Sabir gerektirir biraz ama alışır. İnternette pek cok video var bakabilirsiniz. İlk ayri odalarda tutuyorlar, kedilerin eşyaları degis tokuş ediliyor. Yani kucuk kedinin kokusunun olduğu bir esya buyuk kedinin olduğu yere konur, büyük kedininki de küçük kedinin olduğu yere.ilk kokularla alıştırılir. Kucuk kediyi kafese koyup her gun bir araya da getiriyorlar ama kucuk kedi çok stresli ise pek onerilmez. Direkt bir araya gelince kavga edebilirler o yuzden yavasca alıştiriliyorlar. Ben eve 1 aylik kedi getirince bile kedim delirdi bana tislamaya başladı, kediden korkup kaçtı ona zarar vermedi.yani kedinizin karakterine de bagli. biraz zamanla hollolur bence.

bbeyzvv

sahiplendirdiğim bir kedi vardı 3-4 aylık inanılmaz bir şekilde perde koltuk tırmalıyordu ve kesinlikle engellemenin hiç yolu yoktu kedinin karakteriyle de alakalı inatçıysa istediğinizi yapın vazgeçmez sonra o yavrucak balkondan düştü hiçbir şey olmadı ama daha asla eşyaları tırmalamadı yani demek istediğim büyüyene kadar sabredin kedilerin inadı inattır

Mrtkaytan

Tırmalama tahtası var ama illa perdelere gidiyor ..

Mrtkaytan

Perdeler yeni dikildi ablamın evine kediyi sahiplendi ilk Hafta perdede delikler oluşturdu ..

Mrtkaytan

Yani alip vereceğim .. benimde İran kedim var hiç anlaşamadılar yoksa bir süre ben de kalacaktı ama nasip olmadı ????

Mrtkaytan

Herkese teşekkürler