Kedileri Sakince Uzaklaştırma

nejadekoldas

6 aylık köpeğim olan Luna kedilere bayılıyor, aralarına bıraksam arkamı dönüp gitsem sesi çıkmayacak onlarla yaşiycak. Ama bi keresinde bi kedinin üstüne bile gitmediğimiz halde aşırı sinirlendi ve köpeğimin poposuna tırmık attı tüyleri kabarıktı uluyordu allahtan çok zarar almadık. Burada da kediler bir sürü ama bazen böyle sinirlenen olucak demekki. Kısacası bi kediyi bu esnada ona hiçbir zarar vermeden en iyi nasıl sakinleştirebilirim?

3 CEVAP

nejadekoldas

Ha bu arada amacım kedileri karalamak değil yanlış anlaşılmasın ama yemin ederim ben 21 yaşındayım bu yaşa gelene kadar hep kedi saldırılarından çok korkmuşumdur

sforselin

Kedi sakinleşmek dünyanın en zor işi. Neredeyse yapabileceğiniz tek şey sakinleşmesini beklemek diyebilirim. Hep oralarda olan sürekli karşılaştığınız bir kediyse köpeğinizin de orada olduğu zamanlarda yemek vermeniz zamanla kedinin köpeğinizin düşman olarak algılamamasını sağlayabilir. Yoldan gördüğünüz herhangi bir kediyse köpeğinizin üstüne gitmesine izin vermeyin. Kendiniz de gitmeyin. Köşeye sıkışmış hissetmesin.

nejadekoldas

Evet dediğiniz gerçekten çok doğru sitedeki kediler köpeğime alışsın diye mama vermiştim üstelik bir defa vermeme rağmen köpeğime ne uludular ne de kendilerini köprü gibi yaptılar. O tırmıkçı kediyi de ilk defa görmüştüm ama düşüncem kesinlikle o kedi oralarda düzenli takılıyor. Bende 2 gündür sabahları oranın önünden geçmek yerine köpeğimle arka taraftan dolanıyoruz. Böyle anlattığıma bakmayın kediye de üzülmüştüm allahtan benimkisi daha saldırganlık nedir onu bilmiyor