4,5 Aylık Kedim Bize Ve Tüm Eşyalara Zarar Veriyor Sevdirmiyor Isırıyor

rturkmen

Merhaba, tam 2 aylıkken sütten kesilmiş bir yavru tekir sahiplendim. Evdeki ilk ayı inanılmaz zordu uyku düzeni beni uyutmaması suratıma saldırması saçlarımı koparması her yerimi ısırması... Bu süreçten sonra en azından uyku düzeni biraz oturdu ve sabah 6-7 gibi uyanıp beni rahatsız etmeye başlıyor. Evde yemediği kablo kalmadı yeni aldığım bilgisayarın şarj kablosunu gözüm gibi sakındığım halde parçalara ayırmış halde buldum:( (internet kabloları, kulaklıklar, perdeler bile delik deşik) sanki içinde büyük bir öfke var her şeye zarar vermek istiyor. evdeki sineklikleri bile deldi kaçarken yakaladık kaç kez. Hiçbir şey yapmadığımız halde bir anda tüm aile üyelerine saldırıp ısırıyor. Maddi zararını geçtim manevi olarak da emsali görülmemiş bir kedi. Etrafımda kedi sahibi olan insanlar bizimkini görünce şok oluyorlar. Evet kediler canları isteyince sevdirir de bir kedinin hiç mi canı istemez... Ellerimiz kollarımız delik deşik. Ne yapmamız lazım, çok kısaca anlattım ama ailece psikolojik olarak gerçekten bizi çok yordu...lütfen yardımcı olur musunuz...

2 CEVAP

Gelyahron

Ama şuan oyun çağında böyle yaramazlıkları olacaktır. Kemirmesi için kemirme çubuğu verebilirsiniz kedi naneli olanlarından. Bol bol oynayın iyice yorun enerjisini atsın. İmkanınız varsa ona bir arkadaş sahiplenin beraber oynasınlar. Maddi zararı olacaktır elbet kedi sonuçta. Bu yöntemi önermiyorum ama maddi zarara sebep olacak eşyaları sirke ve kolonya ile silin ve bir süre tekrarlayın, onu uzun zaman uzak tutacaktır. Onunla oyun oynamaktan ve vakit geçirmekten başka bir alternatifiniz yok

Yamukparmak

Ona ödül maması ya da yas mama vermeden önce basını oksayın.Alışacaktır.Kablolarınız içinde ısı ile daralan kablo korumaları var internete yazarsanız çıkıyo hemde ucuz