Kedim Su İcmiyor

Minikmuezza

Biz yeni eve tasindik.kedim eski evde cok guzel suyunu icerdi yeni eve gelip duzeni defisince su icmemeye basladi.kac cesit kap denedim ama nafile.ben zorla icine mama falan atarak iciriyorum bensiz icmiyor hatta benlede cok az iciyor artik.sanirim buranin cesme suyunun tadi farkli geldi.ama damacanadanda iciyordu simdi ondanda icmiyor eski kabiylada icmiyor ne yapabilirim :(

8 CEVAP

rturkmen

Eve taşınalı ne kadar oldu? yeniyse biraz zaman tanıyın zamanla eski düzenine döner diye düşünüyorum en azından birkaç hafta bekleyin

NZI

Belki tadını beğenmemiştir (suyun tadı değişik gelebilir berki)

Yeni taşındıysanız alışma sürecindedir. Veya su soğuk değil ılıksa hava da sıcak olduğundan içmiyor olabilir. Su kabının içine 1-2 buz atarak soğuk olmasını deneyin.
Eğer hastalığı yoksa çok susadığı zaman mecburen içecek. Bir hastalık vardı kedilerde yemek yemesini ve su içmesini engelliyordu sakın öyle bir şey olmasın ona da dikkat edin.

Ozge00

Evin her yerine su koyarak bulduk çözümü biz. Masada, koselerde,yattigi odada yani en sık oldugu yerlere koydum. Gelip giderken içiyor.

Ozge00

Hatta masaya genis bir bardak koyduk ordan içiyor. Sizinki gibi tuhaf yerlerden içmeyi seviyor. Umarım o şekilde içer

Minikmuezza

Mamasini yiyor onda problem yok.cis sayisida azaldi suyu az ictigi icin.tasinali 12 gun oldu eski ev daha sicakti burasi serin.suyu taze veriyorum.ama lavabodan artik su ariyor legende su varsa ordan kana kana iciyor tuhaf yerlerden icmeyi herzaman cok severdi ama kendi suyunuda icerdimsimdi icmiyor hastalik sebebli degil mamasinim yerime alisti ama suya alismadigi icin hergun farkli bir yere farkli bir kapta koyuyorum.bulamadim nasil icirecegimi

Minikmuezza

Su sayisini cogalttikca hicbirinden icmez oldu bu sefer kafasi karisti iyice daha once onuda denemistim :)gercekten bir tuhaf bu kediler mama atiyorum kabin icine oyle iciriyorum ama boyle alismasi kitu olacak kendi kendine icmiyor yani

Demek susamıyor ki içmiyor. Bence uğraşmayın :)