Kedi Nanesi

Hasanarar

Internette gezinirken kedi nanesi diye bişey gördüm kedinin bağırsaklarına iyi geliyormuş hiç deneyen oldumu nasıl bişey denildiği gibi iyi bişey mi yan etkileri felan var mı?

3 CEVAP

O genellikle kediyi bir şeye alıştırmaya çalışırken kullanılır. Örneğin kedinize bir yatak aldınız ve ona yatmasını istiyorsunuz ama o yatmıyor. Kedi nanesini yatağa sürerseniz büyük ihtimal o yatağa zamanla alışır çünkü kokusunu seviyor. Kedileri cezbeden bir kokusu var. Yalnız bazı kedilerde bu nedense işlemiyor :D

Anonymus552223

Kedi nanesini 4 kedide denedim. Asil amaç sakinlestirmek ve birbirine alişmalarini saglamakti. 3 unde herhangi bir etki yapmadi. Zaten sakin olani da delirtti, asla isirmayan hayvan bizi isirdi kendini yerlere atti. Etkisi kediden kediye gire cok degisiyor. Ama bagirsaklara iyi geldigini duymadim sizin dediginiz kedi çimı olabilir

suleren

Kedi nanesi ve kedi otu farklı şeyler. Sizin bahsettiğiniz kedi otu gibi geldi bana. Kedi nanesi kedileri kokladıklarında hareketlendiriyor, yediklerinde ise onları sakinleştiriyor. Sevdikleri için de yatağına ve tırmalama tahtasına alıştırırken kullanılıyor. Ancak her kedi kedi nanesine tepki vermeyebiliyor ve aynı şekilde 6 aydan küçük kedilerde de bir etkisi olmuyor.