Kedime Kendi Yaptığım Yaş Mamayı Verebilir Miyim

Seymaaacaan

2 aylık kedim günde 3 öğün yaş mama yiyor hâl böyle olunca bende mamayı kendim yapmaya karar verdim internetten baktığım bir tarifte ciğer patates kabak ve havucu haşlayıp blendırdan geçirip verebileceğimiz yazıyordu. Kedim bu mamayı günde 2 veya 3 öğün versem bi zararı dokunur mu?

8 CEVAP

bbeyzvv

3 öğün çok fazla ama evde yaş mama yapmanız tabiki daha sağlıklı tek dikkat etmeniz gereken bozulmaması

Zeynepulku

Elbette dışardan alacağınız bir çok mamadan daha sağlıklı. Ben her zaman kendim yapıyorum. Soru arama kısmına evde yaş mama yazarsanız bir çok tarif çıkar

suleren

Bu kadar fazla sebzeye gerek yok, lütfen vermeyin. Tavuk-havuç ciğer-havuç yani et-sebze şeklinde gitmenizi tavsiye ederim. Fazla patates de iyi olmayacaktır, ishalken ek olarak verilen bir yiyecek ve karbonhidrat içeriyor. Kediler doğada %100 etçiller, sebzeye ihtiyaçları yok. Et oranını fazla tutmaya çalışın. Suzionline'nın instagram hesabında sonlara doğru evde mama tarifleri var onlara bakabilirsiniz.

suleren

Öne çıkarılanlar kısmında sonlarda, eklemeyi unutmuşum sıkıntı yaşamayın.

MiaLuna

Biz evde yapip.minik saklama kaplarina koyup donduruyoruz..yiyecekleri zaman buzluktan cikarip.disarda eridikten sonra yiyorlar...hazir yas mamayi vermiyoruz..

lwb

patates-havuç-kabak bunları çıkartıp daha et ağırlıklı yapmanız lazım.

onlardan bir verim alamaz zaten.

Yamukparmak

Acaba kedinizin dişleri çıkmaya başladı mı?Eğer dişleri geliyosa yas mamaya kuru mama karıstırmaya baslamanızı önerebilirim

Yamukparmak

Eklemeyi unutmusum kuru mamayı ezip eklerseniz daha iyi oluyo bende basta böyle yapmıstım. :)