Köpeği Havuza-Denize Aliştırma

Paamuukk

3 yaşında golden retriever cinsi kızım hiç havuza veya denize girmedi girer mi bilmiyorum ama eğer girmezse nasıl alışır korkmadan veya yüzmeyi bilmiyorsa sonradan öğrenebilir mi ?

7 CEVAP

Whitedog

merhabalar. köpekler kendisi yüzerler zaten, ayrıca goldenlar çok iyi av köpekleri oldukları için suya daha yakın oluyorlar diyelim :) yine de ilk tanışmada onu hiç zorlamayın, kral köpek ailesi'nde bunun da bir videosu var alınacak önemlerle ilgili. umarım çok güzel deniz anılarınız olur :)
https://www.youtube.com/watch?v=5LY58totsBk

ZehraBulutt

Alışma kısmını bilmiyorum da yüzmeyi hepsi doğuştan biliyor o kısımda sorun olmaz.

Paamuukk

Bazı köpekler yüzemeyebilir diye duymuştum da teşekkürler

ZehraBulutt

Belki pug gibi özürlü diyebileceğimiz köpek ırklarında yüzemeyenler oluyordur ama onların bile yüzebileceğini düşünüyorum ben kediler bile yüzüyor kendini sudan çıkarmak için, ha yüzmeyi sevmeyebilir orası ayrı ama memelilerin hepsi boğulmayacak kadar yüzüyor bildiğim kadarıyl, istisna vardır belki. Goldenlar çok iyi yüzücüler ve suyu da çok seviyorlar gördüğüm kadarıyla, sahillerde hep oluyor goldenıyla denize girenler.

Paamuukk

Evet banyo yapmaya falan bayılıyor fakat ilk girişide sıkıntı olur mu emin olamadım

Kesten

@Whitedog +1

Kuzucansu44

Ben köpeklerimi denize ilk soktuğum zaman yelek giydirmiştim ne olur ne olmaz diye sonradan normal girdiler. Köpeklerimden birinin cinsi golden ve suyu çok seviyor. Sizinki zaten banyo yapmayı seviyormuş bir problem olacağını düşünmüyorum