Kızgınlık Döneminde Mi?

kedim darwin yerde gördüğü herhangi buruşuk bir şeyin -kıyafet çanta havlu vs- üzerine çişini yapmaya başladı ve sürekli miyavlıyor henüz ekim ayında olduğumuz için kızgınlık dönemine mi girdi anlayamadım bir de size danışmak istedim yardım eder misiniz :( not: ben evde değilken miyavlamıyormuş ben eve gelince de susmak bilmiyor benlik sıkıntı değil ama annem sorun çıkarmaya ve söylenmeye başladı acilen bir çözüm bulmam lazım.

6 CEVAP

Queeninannesi

Merhaba. Öncelikle kızgınlığın ayı yoktur kedi 6 aydan sonra kızgınlığa girer diye biliyorum ben ve kediniz erkekse kızgınlığa girdiği için etrafa çişini yapar koku bırakmak için dişiyse bilemiycem

patkam

evet bencede kızgınlığa girmiştir

Tesekkur ederim

Nayeli

bence de kızgınlık....ayrıca etrafı çok kokluyor mu? çişini nasıl yapıyor onu gözlemlemek gerek. dümdüz oturarkak yapıyorsa başka sebebi olabilir. ama eğer dötünü havaya kaldırarak yapıyorsa işaretliyodur ve kızgınlıktır. idrarın renigni de takip edin. su içiyor mu? her zamankinden az veya çok ise, idrar yollarında da problem olablir.

petgillerden

Canım Merhaba. Aynı durumla birebir karşılaştım. Bir süre sonra sadece yorgana falan değil her yere yapmaya başlıyor. Bunun nedeni kızgınlık evet. Acil olarak kisirlastirman gerek

cevaplarınız için teşekkür ederim ameliyat oldu ve şükürler olsun sağlıklı bir şekilde evine geri döndü