Kedimin Ağzında Aft Çıktı

Hllylz

Merhabalar
11 aylık erkek british kedim var; Badem. Son zamanlarda sürekli ağzını yalaması, dişlerini gıcırdatması, mide bulantısı ve halsizliği vardı. Vet. hekime götürdüğümüzde diş etlerinin kıpkırmızı olduğunu gördük. Bunun üzerine veteriner hekim İmuneks şurup ve pristine dental jel verdi. Durumu daha kötüye gidince başka bir vet. hekime gittik bu sefer de dilinde 2-3 tane aft çıkmış. Önceki ilaçlarına devam edin dedi. Kullanıyoruz ancak bir düzelme yok hatta daha da halsizleşti ve bizden kaçıyor. Ağzının kenarları hep salyalı evde kuytu köşe bir yer bulup oralarda saklanıyor. Çok aşırı halsiz gözleri açık öylece yatıyor. Bu durumu yaşayan önerisi olan var mı başka ne yapabiliriz? Kan tahlili yaptırmalı mıyız? Yardımcı olursanız sevinirim

7 CEVAP

FridaDora

Ne kadar süre olduğunu bilemedim ama, bir hafta gibi bir sürede ilaçtan geri dönüş alamıyor ve durumun ilerlediğini görüyorsanız ya veteriner değiştirin yada farklı bir tedavi ( nispeten daha güçlü) isteyin. Hızlı ilerleyen başka bir şey de olabilir. Aft dediğiniz uçuk gibi bir tür enfeksiyon ve bağışıklık düştüğünde ortay çıkar. Muhtemelen komplike bir durum söz konusu.

FridaDora

Lütfen haberdar edin. Umarım bir an önce iyileşir. Çok geçmiş olsun

Hllylz

Bugün ilk gittiğimiz vet hekime tekrar götürdük ağzındaki aftları gösterdik. İçinde antibiyotik ağrı kesici mide koruyucu (yanında birkaç ilaç ismi daha saydı aklımda tutamadım ) bir iğne yaptı. 3 gün daha gideceğiz eğer düzelme olmazsa hayvan hastahanesine göndeririz sizi dedi. Umarım iğneler iyi gelir şimdi sanki bir tık daha iyi gibi ???? ilginiz için çok teşekkür ederim ☺️

Hllylz

5-6 gündür ilerler şekilde devam ediyor iştahı yerindeydi ancak dünden beri adam akıllı bir şey de yemiyor. Son gittiğimiz veteriner hekim düzelmesi 2 hafta sürer demişti ancak daha da kötüleşmesi bizi tedirgin etti. Başka bir veteriner hekime daha götüreceğiz inşallah kötü bir şey çıkmaz ????

Sherlock07

Durumu nasıl oldu acaba kedinizin? Tedavi oldu mu?

@FridaDora'ya harfiyen katılıyorum. Lütfen son durumunu güncelleyin, umarım iyileşir.

Minigimmm

Pet body cleaning sayfasini instagramdan inceleyip kendileriyle goruşup yasadiginiz sıkıntıyı anlatirsaniz yardimci olacaklardir. Onlarin gumus iyonlu nano urunleri var spreyi sularinada katiliyor direk agiza sıkılabiliyorda agiz yaralarina iyi gelecektir. Gecmis olsun