Köpegim Kendini Kusmaya Zorluyor

hilalkk

Kopegim 2 yasinda hem ev yemekleri hemde kuru mama ile besleniyor fakat son zamanlarda bazi sabahlar yaprak vb yiyerek kendini kusturuyor
Bu konuda beslenme önerileri alabilir miyim
Ev yemeklerini kesmeli miyim? yaş mama yedirmeli miyim?

2 CEVAP

gulsstoft

Ev yemekleri gerek cok yagli oldugundan gerek sindirilmesi zor oldugundan evcil hayvanlarimiza verilmemesi gerek. Buyuk ihtimalle yedigi seyler midesine dokundu ve midesi agridigi icin ot veya yaprak yiyor. Sadece hayvanlar icin uretilen mamalardan vermelisiniz. Evet bazen 1-2 lokma yediginiz yemekten verebilirsiniz ama koca bir ögün olarak vermek hic saglikli degil.

zibityus

isterseniz mamasının içine sağlıklı sebzelerden meyvelerden ufacık ufacık koyabilirsiniz. tabi veterinerinizle görüşmeden vermeyin. öğününün kuru mama olması gerekiyor. ot yemesi midesinin ağrıdığının göstergesi olabilir. bazen de köpekler çok yediği için kusarlar. dengeli bir şekilde ölçerek vermelisiniz mamayı gerekenden fazlasını vermemelisiniz. sadece dediğim gibi sağlıklı takviyler yapabilirsiniz çok da güzel sağlıklı olur.