Yakalanamayan Sokak Hayvanlarinda Mantar İcin Ne Yapilabilir

seherhira

Kapimda besledigim kedielrden birinde once kuyruk kisminda ve ense kisminda tuy dökümü fark ettim. Bir sure gorememistim kediyi ve tekrar geldiginde kuyruk derisinde kuru ve döküntüye bagli çatlaklar oluşmuş karin kisminda tüy dökülmüş yakalayamadigim icinde kahrimdan ölücem. Suyuna falan katabilecegim birsey yokmu yada yas mama alip icine katabilecegim bir surup ilac neyse artik. Yada yakalayabilmek icin ne yapabilirim.. onu gordukce uzuntuden mideme agrilar giriyor :( kıpır kıpır oldugu icin fotoda çekemedim bi türlü.. bir tane kuyrugunu cekebildim ama oda malesef net degil ???? kedimin veterineri illa yakalamak gerekiyor gormek lazim diyor ama beceremedim ???????? sizin bu yaramazlari yakalama yontemleriniz nelerdir ?

7 CEVAP

Anonymus552223

Iyi besleyio, mamalarina bagisiklik guclendirici biseyler eklerseniz kendiliginden de gecebilir

Acaba kuyruk bölgesini ve diğer bölgeyi kasıyor mu patisiyle falan

Mantara benziyo ama sadece kediyi gözlemlemeniz lazım gözlem sonucunda kedinin ne gibi bir sorunu olduğunu anlayıp ona göre bişeyler yapabilirsiniz

FridaDora

Boxınız varsa sevdiği mama yada salam sosisten küçük parçalar verin yaklaşmasını sağlayın sonra boxın içine koyun ve girdiğinden emin olunca biraz daha verip kapısını kapatın. En mantıklı yöntem bu benim bildiğim.

Yakalama yöntemi: bir kutunun bir kenarını sopa yerleştirerek kaldırın, sopaya ip bağlayın. Kutunun altına mama koyun. Elinizde ipin öbür ucu sabırla bekleyin.
2.
Uzun süpürge sapı. Tarım aleti, hırdavat vb mal satan dükkanlarda galvanizli tel bulunur. Galvanizli telden genişçe bir halka yapın, iki dolam olabilir. Telin ucunu kesmeyin ki süpürge sapının vidalı olan ucundan başlayarak teli sarıp halkayı ucuna tutturun. Halkanın bir tarafına telis çuval ( patates, narenciye çuvalı, gözenekli olanı) bağlayın.

(Biz bunu az daha ilave ile pinpon topu toplamada kullanıyoruz)
Bununla kediye sopa boyu yaklaşırsanız kesin yakalanır.
Elinize iş eldiveni ve uzun kollu gömlek giyin, kutuya aktarırken tırmalanabilirsiniz.

seherhira

Cevaplariniz icin tskler..hala yakalayabilmis degilim. Umarim yakalayabilirim.

mervegck06

trifulucan adında bir şurup var ama kullanım şekli biraz farklı bir veterinere danışabilirsiniz konu ile ilgili