Mama Tüketmiyor Artık.

petgillerden

Arkadaslar köpeğim bir yasinda. Hep mama ile arada farklı öğünlerle besleniyordu sadece fakat bir ay kadar süre babamda kalmıştı o süre içinde babam ev yemekleri ile beslemis şimdi sanırım ev yemekleri yemek daha kolayca geliyor mamayı birakti ağzına surmuyor. Tekrar alıştırmak için neler yapabilirim ya :(

1 CEVAP

kadis

bir arkadaşım aynı sorunu yaşamıştı, malesef ev yemeklerine alıştılar mamaya pek itimat etmiyorlar.
Bu durumu mamasını ev yemekleri ile başta mama az ev yemeği fazla sonra mamayı yavaşça çoğaltarak daha sonra mamayı sadece suyuyla ıslatarak devam etti. sonrasında sadece kuru mama vermeye başladı biraz mırın kırın etti ama alışmıştı.
Ayrıca, arada eğitim verirken kullanıp sürekli yememesi gerektiğini öğretti. bir dene istersen belki işe yarar.