Köpekler 5-6 Aylık Olduğunda Genel Olarak Boylarının % Kaçına Ulaşır?

Arkadaşlar yavruyken köpek sahiplenmiştim 5-6 ay civarına geldi şu an ve dev gibi. Sokak köpekleriyle yan yana geldiğinde çoğundan büyük gözüküyor.
Daha büyümeye devam eder mi? bu yaşlarda atıyorum %80'i ne mi ulaşırlar genelde...

4 CEVAP

zibityus

3 4 yaşına kadar büyüyorlar ama 1 yaşından sonra çok az oluyo tabi. daha çok irileşiyolar. benim köpek kankamda öyle oldu en azından

MaxAndMe

9-10 aylık olduklarında tam boyutlarına ulaşıyorlar. 6 aylıkken yetişkin boyutunun 3’te 2’si kadar oluyorlar.

Teşekkür ederim cevaplar için.

Mehmetkr

24 aylık olana kadar birçok köpek tam boyutuna ulaşmaz ama en çok gelişme ilk 7 8 ayda olur ondan sonrasında kaslanir ve irilesir daha çok 6 aylık köpek gelisiminin Yüzde 65 70 civarını tamamlamıştır