Acil Bakar Mısınızz

ekin141

Kedimin karma2 aşısı gelmiş ancak evde değilim (aileme bıraktım) birkaç güne eve döneceğim o zaman yaptırsam sorun olur mu diye veterinere sordum hayır bugün yapılması gerek diye cevap geldi ne yapmam gerekiyor böyle önemli bir sorun teşkil eder mi sonradan yaptırsam

3 CEVAP

MiaLuna

Asilarin 2.dozda ara verilmemesi lazim..aileniz gotursun mumkunse

elberp

Bize de 2 hafta sonra 2.aşının yapılacağını söylemişlerdi, öyle yaptık. Fakat yapılan aşıya baktığımda 3-4 hafta sonra yapılmasının önerildiğini gördüm. Anlam verememiştim. Hangisi daha doğru bilemiyorum. Veterinerlerin neredeyse tamamı 2 hafta arayla yapıyor bildiğim kadarıyla. Bazılarının ise 2. aşıdan önce 1 aya yakın bir süre geçmesinin daha iyi olduğunu önerdiğini duymuştum. Bize yapılan aşı buydu:

https://www.bioveta.cz/tr/urunlerimiz/hayvan-sagligi/biofel-pch-enjeksiyon-icin-emulsiyon-kediler-icin.html

Aşılama çizelgesinde şu yazıyor: "3–4 hafta arayla iki aşılama."

ekin141

arkadaşlar başka bir veterineri aradım aşılar arasında 3 hafta olması lazımmış eğer ilk aşının ardından 21 gün geçtiyse yapılması gerekiyormuş ancak 24.gün de yapılsa sıkıntı olmazmış cevaplar için teşekkürler