Kedim Tırmalama Tahtasını Tırmalamıyor!!!

naininna

Merhaba benim yaklaşık 1-2 yaşında bi kedim var ve tirmala tahtasini tirmalamiyor.Oyuncak ile yapmaya çalıştım bi kere tirmaladi bıraktı catnip diye bir şey var bilirsiniz kedi annesi ondan aldım binkac damla damlattim hiç ilgisini çekmedi nw yapabilirim? Sürekli yatağı tırmalıyor bana buyuk bi masrafa neden olacak bu gidişle.

1 CEVAP

sekerfare21

Yatagi tirmalidiginda kucaklayip tirmalama tahtasina goturup siz tirmalayin nasil yapilacagini gosterin ona. Gerekirse daha uzun bir tahta alin piyasada satilanlarin boyutlari da ufak rahat gerilmeleri icin. Bir digeri de evdeki sayiyi artirabilirsiniz.