Fip Virüsü Hakkında Acil Bilgi Lütfen

Ripasida
Ripasida

821 Puan

Arkadaşlar merhaba daha önce soğuk algınlığı için sorular sormuştum veterinere götürdüğüm zaman antibiyotiğe başladık vitaminle destekledik zaten sahiplendiğim zamanda çok güçsüz bir kediydi. 5 günün sonunda toparladı kendini neşesi yerine geldi dün 1 buçuk saatlik bir otobüs yolculuğu yaparak şehir değiştirdik akşama doğru yine geniz akıntısı burun tıkanıklığı başladı. Burada bir veterinere götürdüm ve bana fip olabileceğini yüzde 90 öleceğini söyledi ama testlerin de ve röntgeninde bir şey çıkmadı ama yinede fipten şüpelerinin devam ettiğini söylediler toparlaması için 5 günlük yatışlı tedaviye başladılar. 5 iğne vuruldu 1 hap ve 1 de vitamin şurubu verildi bunlar 5 gün boyunca uygulanacak Kedimde hiç bir iştah kaybı ishal kusma yok sadece burnu tıkalı fip'e dair hiç bir belirti yok daha önce bu hastalıkla (maalesef ki) tanışmış olanlar süreçlerini yazabilir mi?


6 CEVAP

Ripasida
Ripasida

821

Bu gün veterinerle konuştum şu an durumu çok iyiymiş acayip iştahı artmış 2 paket yaş mama yer olmuş küçük prensesim :) sadece akciğerlerine yeteri kadar hava doldurmuyormuş o da zamanla geçecekmiş. Doktor büyük ihtimalle fip virüsü olmadığını 3 gün daha durumu iyiye giderse eve gidebiliceğini söyledi hepinize çok ama çok teşekkür ederim


kubracetin9
kubracetin9

888

Bildiğim kadarıyla genellikle hastalıkların belirtileri kusma, halsizlik, iştahsızlık, ishal. Bence KESİNLİKLE başka bir veterinere daha götürün, boşu boşuna iğnelerle bebeğin vücudunu yormasınlar Allah korusun yanlış tedavi uygulanmasın en azından bir veterinere daha danışın aklınızda soru kalmasın.


elberp
elberp

1039

Geçmiş olsun. Arya'yı fip virüsünden kaybetmiştik. Birden yemekten kesilmişti. 1 gün yemediğini görünce veterinere götürmüştük. Birkaç gün antibiyotik yapıldı. Antibiyotik hiç etki etmeyip durumu aynı olunca veteriner tavsiyesiyle şırıngayla science hill a/d (mama tam aklımda kalmadı ama a/d'ydi sanki) yedirmeye başladık. 3 hafta kadar sadece su içiyordu, biz şırıngayla besliyorduk. Ciğerleri su toplamış olduğu için nefes almakta güçlük çektiği zamanlar oksijen için götürüyorduk, birkaç gün veterinerde kalıyordu. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık fakat gittikçe kilo verdi, halsizliği arttı. İlk başlarda sürekli yatıyordu ama tuvaletini düzgünce yapıyordu. Sonra çişini yere-yatağına yapmaya başladı, sadece kakasını tuvalete yaptı. Sonlara doğru kakası için bile yataktan kalkamaz hale gelmişti, yatağına yapıyordu. Gece 4 gibi sesine uyandım, değişik sesler çıkarıyordu, nefes almakta zorlandığını fark etmiştim. Hemen veterinere götürdük, yine oksijen almaya başladı, sabah arayıp hayata gözlerini yumduğunu bildirdiler. Hala benimle, bi an olsun unutamıyorum. Her kedi lafı geçtiğinde, şu anki yavrumla oynarken vs. sürekli aklıma geliyor. Çok üzücü bir durum, başlarda çok kötüydüm, bunalımdaydım resmen ama insan yaşamaya devam ediyor bir şekilde. Tekrar geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda iyileşir ve bir daha hiçbir sıkıntı yaşamaz.


Ripasida
Ripasida

821

@elberp yazdıklarını okuyunca o kadar kötü oldum ki senin neler hissettiğini düşünemiyorum bile bol bol sabırlar diliyorum sana. Bahsettiğin hikayeyle benzerliğimizin olmaması ve yaptığım araştırmalar sonucu kedimi sanırım başka bir veterinere daha götüreceğim. Bütün yavrularımız çok çok iyi olur umarım.


Minikmuezza
Minikmuezza

12347

5 ignemi vuruldu kediniz?bir kediyr bu kadar cok igne vurulunca genelde sonu iyi olmuyo bence nolursa olsun bir gunde bu kadar igne vurulmasina bir daha izin vermeyin sonra daha kotu oldu diye konu aciliyor burda agir gelir simdi nasi oldu kediniz


Gelyahron
Gelyahron

117545

Yapılan testlerle bile anlaşılmıyor fip olduğu. Eliza testi ve mukoza testi yaptırmalisiniz ki bu bile başlı başına etkili olmuyor.
Gelyahron kedimizi fip yüzünden kaybettik. Karaciğeri etkilemişti. Corona pozitif çıkmıştı. Her Corona pozitif çıkan kedi fip olmuyor maalesef. Bunu da bilmeniz gerekiyor. Vurulan antibiyotikler aynı zamanda bağırsakta yaşayan faydalı bakterileri öldürüp bağışıklığı zayıflatıyor


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 194 Görüntüleme
  • 6 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29787 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR