Bir Kaç Haftalık Kedi Buldum Nasıl Beslemeli Ve Napmalıyım?

Kedinin yanında ölü bir kedi gördüm araba çarpmıştı annesine galiba öylece miyavlıyodu yanıma aldım hala miyavlıyo susmadan napayım nasıl beslim neden bu kadar çok miyavlıyor bilgi verirmisiniz

10 CEVAP

iidyl

gayet de iciyor diye bir sey yok beyefendi daha minicik bir can sadece en acil durumlarda inek sutu icebilir o da buyuk ihtimalle ishal ve gaz yapar

duzgun bir veterinerden kedi sut tozu almaniz lazim, tuvaletini her mama yiyisinden sonra islak pamuk yardimiyla yaptirmalisiniz

bi ayakkabi kutusu veya legenin icine sicak su torbasi ve pofuduk yastik gibi yumusak seyler koyun iyice sarip sarmalayin, annesinin eksikligini hissetmesin

boynunuzda veya karnininizin o civarlarda uyutursaniz kalp atislarinizi ve sicakliginizi hissedip sizi annesi olarak gorebilir

lutfen kedi sut tozu alin, arkasinda yazan sikliga gore sicak suyla yapip tozu eritip iliyinca icirin

Ozge00

Normal inek sutu icemez. kedi sut tozu lazim. Veterinerden alabilirsiniz. O size ne kadar kac ml verileceğini söyler

Ozge00

Sütünü içirin, YouTubeda nasil tutmanız gerektiği hakkında videolar var daha kolay anlarsınız öyle. Içtikten birkaç dakika sonra nemli pamukla poposuna masaj yaparak cisini ve kakasini yaptırın. kaka yapmasi biraz daha uzun sürebilir. Kutu gibi bir şey varsa icine sıcak su koyun yakmayacak kadar ve ustune bir sey ortun kediyi de oraya koyun.anne sıcaklığı arar.koynunuza alipta uyutabilirsiniz.

Ozge00

Sanırım her 3 saate bir sut verilmesi gerekiyor. Çişini yaptırdıktan sonra gazini da çıkarmak lazim. YouTube de detaylı şekilde video var. Simdi ben yazsam da anlaması zor olur. O yüzden izlemenizi öneririm.umarim iyi bakarsiniz bebege

Videolara bakacağım ve süt içiyor veteriner sordum yarım yağlı sütü alıp yarısı süt yarısı su olmak üzere kattım ve ılık olarak verdim gayette içiyor

Tamam dediklerinizi kâle alacağım

Kediperi

Sut olmaz, bagirsak kurdu yapar verecekseniz laktozsuz verebilirsiniz. Yada bebeklerin kullandigi toz mamadan verebilirsiniz (aptamil sma gibi)

Kediperi

Ha birde youtube dan anne kedi sesleri acip dinletebilirsiniz yanina orgu havlu pelus ve turevleri yumusak seyler koyarak.... insallah saglicakla kalir :)

bbeyzvv

kedi sütü tozuyla 4 saatte bir besleyin karnını ovalayarak gazını çıkarın ve ıslak pamuk/peçeteyle poposunu silerek çişini kakasını yaptırın yavrular ilk 1-2 ay vücut sıcaklığını sağlayamazlar sıcak su torbasına vrya şişeye sıcak su koyup bi bezle etrafını sarıp yavrunun yanına koyun

süt anne bulmak için ilan açsanız daha iyi çünkü uyurken bile 4 saatte bir uyanmanız lazım ve çok zor bakmak

bbeyzvv

Kediperi insan bebekleri için olan süt tozu kedilere çok zararlı kullanmayın kullandırmayın