Yine Ben Ve Yine Kilo Konusu

mercanslmz

Selam arkadaşlar daha önce yine bu konuyu açmıştım çakıl 5 aylık oldu şuan kilosu 1.254 veteriner düşük dedi
Evdeki kediler farklı bir mana yiyor annemler gönderdi yavrulara hiç vermedim o mamadan sadece yetişkin olanlar yiyor yavrular nd kitten yiyor ve 3 ayda 450 grm bana çok az geldi haftada 3 veya 4 kere nd ve Schesir yas mama yiyorlar haftada kere yoğurt yumurta veriyorum
Ödül maması ve vitamin tabletleri fln da
Ama bende mi sıkıntı var bütçesi hiç önemli değil orijen bile alabilirim mama olarak en iyisi neyse onu söyleyin yeter bana

14 CEVAP

bbeyzvv

barfa geçin

bbeyzvv

özel barf satan siteler var aslında siz dondurmayla tek tek almayla uğraşmıyosunuz onlar size yolluyor

limis

Bence çok fazla yumurta tavuk yoğurt vs vermeyin. Yaş mamayı haftada 2 kez verip kuru mamaya odaklanmanız lazım. Kedi onları tercih ettiği için kuruya burun kıvırıyor olabilir. Kediler inatçıdır biraz. Mamadan sıkılmış olabilir. Marka değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Benim kedim 3 yaşından sonra N&Dyi ağzına bile sürmedi. 50kere mama değiştirdik.

nilayy24

Benim kedim 5 aylık ve 2.900 gerçekten az geldi bana da kedinizin kilosu

mercanslmz

Nilay hanım ztn çakıl ve alexia birbirine benziyor burnundaki lekeler bile inş kilo alımına bir çözüm buluruz

FloorGang

Kuru mama daha fazla kilo aldırıyor yaş mamalara göre. Biraz arttırabilirsin onu. Benim kedim normal kilodaydı. Hâlâ öyle ancak bir hafta sadece gündüzleri yalnız kalmıştı. Yemeği bitmesin diye koca bir kase mama koydum. Bir haftada 500 gram almış. Çok yemiyor ama hâlâ. Birde genelde ödül maması koyuyorum normal mamasına 4-5 tane öyle daha çok yiyor onu da deneyebilirsin.

mercanslmz

Barfi yapamama diye korkuyorum açıkcasi

mercanslmz

Ya öylemi bir bakayım hemen

fredda

bende de aynı sorun var... 1 ayda 500 gr bitiriyor. ev yapımı yaş mamalar ve diğer yaş mamalarla da destekliyorum. dana eti, tavuk eti ve yumurta da yapıyorum ayriyeten. haftada bir scrambled egg de deneyeceğim bakalım. çok koşturduğu için de alamıyor ve genellikle sanırım kilosu boya gidiyor direkt.

mercanslmz

Valla napcami şaşırdım barf sipariş ettim birde orijen mama sipariş ettim hayırlısı bakalım

mercanslmz

Ztn kuru mama için ölüp biten kedilerim var deli oluyorlar ek olarak veriyorum digerlerini

kubraturan

Fazla yaş mama veriyorsunuz. Haftada 1 yaş mama verin. Onu da ikiye bölerek. Örneğin cuma yarısını verirseniz pazar günü de yarısını verebilirsiniz. İkisi arasında en fazla 2 gün olsun. Kalan yaş mamayı da streçleyip dolapta saklayın vermeden 30 dk önce çıkarın ısınsın. Benim kedim de nd kitten kullanıyo 5 aylık ve 2 kilonun biraz üstünde. Bence mamada sorun yok. Tabi az yiyorsa sevmemiş olabilir.

Dkkdkx

Mamayı değiştirseniz çok iyi olur

mercanslmz

Evet banada çok az geliyor kilosu normal değil yani int sende baktım 2nin üstünde olmali diyor veteriner de aynı şekilde öyle diyor