Kedim Su İçmiyor

irembebis

Kedim sürekli yaş mama tüketiyor fakat su içmiyor. Yaş mamanın su dengesini sağladığını okudum fakat havalar çok sıcak. Su içmediği için endişeliyim. Ne yapmalıyım?

13 CEVAP

bbeyzvv

tavuk suyu..

Gelyahron

İhtiyaç hissetmiyordur. İçinize sinmiyorsa şırınga ile azar azar icirebilirsiniz

nilayy24

Ben suyuna buz atıyorum dikkatini çekiyor ve su içiyor böylece

TarcinBey

Yaş mama sıvı ihtiyacını karşılıyor demek ki. Yaş mamasinin icine biraz daha su karıştırarak içtiği miktarı cogaltabilirsiniz ya da şırınga ile icerebilirsiniz. Fakat şırınga ile zorlandığıniz için isteği ile icmeyedebilir bir süre

Seymaaacaan

Tavuk suyu ishal yapıyor diye biliyorum

bbeyzvv

hayır alakası bile yok her gün her gün verilirse düşük bi ihtimal ama onun dışında yapmaz hatta ishal olan kediye haşlanmış tavuk verilir

kubraturan

Fazla yaş mama vermeyin. Yaş mama verdikçe suya olan ihtiyacı azalıp daha az içecektir. Haftada 1 yaş mama vermek yeterli.

Dkkdkx

Yaş mamayı azaltsanız belli suyu artırır

irembebis

Fazla yaş mama verememe gibi bir durumumuz olmuyor malesef. Diğer türlü aç bırakıyor kendini ve asla kuru mamasına dokunmuyor.

irembebis

Teşekkür ederim hepinize önerilerinizi deneyeceğim:)

Oğlum kana kana içer kızım da burun kivira kivira... tıbbı sorun yoksa ihtiyaç duymuyordur . Suyu taze tutun yazın iki kere degisiyorum ben, çok sıcak olmasın su. Ilistirma yapıyorum ben. Öyle içiyor:)

Ozge00

Dişlerine bakmayi unutmayin kedinizin

irembebis

Dişlerine niçin bakacağım anlamadım açıklar mısınız