Sokakta Baktığım Yavru Kediler

Oturduğumuz sitede bir apartmana kedi doğum yaptı. iki yavrusu oldu. Biraz emzirdikten sonra onları dışarı çıkardı ve bırakıp gitti. Çıkardığı zaman mama yiyebilecek kadar büyüklerdi ve o zamandan beri mamayla besliyorum ama içlerinden bir tanesi çok zayıf kaldı. Önüne yemek koyunca da çok az yiyor. Bunun parazitlerle bir alakası olabilir mi ya da varsa parazit ilacı verebilir miyim, yaş ya da kilo sınırı var mı? Parazitle ilgisi yoksa nasıl kilo aldırıp toparlayabilirim yavruyu?

3 CEVAP

TarcinBey

45 günlüğü geçmiş olması lazım parazit hapı, ilacı için. Evet parazitten kaynakli olma ihtimali var çünkü ne kadar yerse yesin içerde parazitler yiyor besinleri. Tabi farklı sebeplerde olabilir. Ama en basiti bu

Anonymus552223

2 aydan itibaren parazit ilaci yaptirabilirsiniz. Mama verince baslarinda bekleyin o yiyemiyor mu acaba?

@epiglottis ilk başlarda yiyordu ama şimdi yemiyor ve çok zayıf. Yumurta haşlayıp verdim ama onu da çok az yedi.